Nowe miejsce zabaw przy ulicy Szwoleżerów*

  • 07.10.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
Nowe miejsce zabaw przy ulicy Szwoleżerów*
Na zielonym skwerze między blokami przy ul. Szwoleżerów czeka na najmłodszych nowe miejsce zabaw. Nowy plac składa się z 6 drewnianych urządzeń, jest ogrodzony, oświetlony i posiada monitoring.

W tym tygodniu odbyły się odbiory techniczne i plac jest już otwarty dla dzieci. W jego centralnej części znajduje się piaskownica z dwoma polami oraz drewnianymi elementami zabawowymi – kwiatkiem, figurką oraz deskami do zabawy. Oprócz tego na dzieci czeka pojedyncza huśtawka ze struganego drewna akacjowego, dwa sprężynowe bujaki – biedronka i konik polny, drewniana lokomotywa w kształcie ślimaka z dwoma wagonami, a także wieża z kołowrotkiem do wyciągania piasku.

Nawierzchnię całego placu tworzy nowo wysiany trawnik, zaś pod samymi urządzeniami jest wysypany piasek. Wokół zamontowano 11 ławek, postawiono dwa komplety koszy oraz tablicę informacyjną. Plac jest ogrodzony drewnianym płotkiem oraz uzupełniony małą architekturą, oświetleniem wraz z kamerą monitoringu.

Budowa placu wraz z ogrodzeniem, dojściami z kostki i dodatkową infrastrukturą kosztowała 287 tys. zł.

 

Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe