Jubileusz 40.lecia pracy naukowej prof. Andrzeja Kidyby z UMCS*

  • 26.09.2020, 11:02
  • Paulina Zeliszewska
Jubileusz 40.lecia pracy naukowej prof. Andrzeja Kidyby z UMCS*
Prof. Andrzej Kidyba z Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej obchodził jubileusz 40-lecie swojej pracy naukowej. Uroczystość wręczenia Księgi Jubileuszowej odbyła się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Wydarzenie poprzedziła konferencja naukowa: „Sto lat polskiego prawa handlowego”, w której wykłady wygłosili specjaliści z dziedziny prawa m.in. z Uniwersytetu Śląskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego czy też z Leibniz Uniwersytetu Hanowerskiego.

Laudację wygłosił prof. dr. hab. Wojciech Katner (kierownik Katedry Prawa Gospodarczego i Handlowego z Uniwersytetu Łódzkiego, a także Sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku). Następnie prof. Andrzej Kidyba otrzymał Księgę Jubileuszową z okazji 40. rocznicy rozpoczęcia pracy naukowej.

Prof. Andrzej Kidyba urodził się 25 marca 1957 roku w Radomiu. W 1976 roku rozpoczął studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Ukończył je cztery lata później, uzyskując tytuł magistra. Stopień naukowy doktora nauk prawnych otrzymał uchwałą Rady Wydziału Prawa i Administracji UMCS w 1989 r. na podstawie rozprawy doktorskiej Dyrektor jako organ przedsiębiorstwa państwowego. W 1998 r. uzyskał tytuł doktora habilitowanego, zaś cztery lata później Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał mu tytuł naukowy profesora.

Dorobek naukowy Profesora Andrzeja Kidyby jest bardzo obszerny, bogaty i wielopłaszczyznowy. Jest autorem, współautorem lub redaktorem prawie 350 publikacji (dokładnie 345), w tym obcojęzycznych.

Inną płaszczyzną aktywności Profesora Andrzeja Kidyby jest zaangażowanie w działalność podmiotów i instytucji wspierających rozwój lokalny. Na pierwszy plan wybija się niewątpliwie kierowanie Lubelską Fundacją Rozwoju, w której od 1991 r. jest prezesem zarządu.

Prof. Kidyba otrzymał honorowy tytuł „Ambasador Województwa Lubelskiego 2014” za szczególne osiągnięcia w promocji Lubelszczyzny w kraju i za granicą. Pełni też funkcję Konsula Honorowego Republiki Federalnej Niemiec w Lublinie.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe