Puchary i gratulacje dla najlepszych!*

  • 25.09.2020, 15:39
  • Paulina Zeliszewska
Puchary i gratulacje dla najlepszych!*
Podsumowaliśmy wyjątkową edycję Współzawodnictwa Sportowego Szkół Miasta Lublin 2019/2020. Wszystko rozpoczęło się 24 września 2019 roku sztafetowymi biegami przełajowymi. W kolejnych tygodniach uczniowie lubelskich szkół reprezentujący wszystkie poziomy kształcenia, spotykali się na boiskach, w halach, na basenie i na stadionie, by walczyć o punkty i medale dla swoich drużyn. Tradycyjnie byliśmy gotowi organizacyjnie na sportową rywalizację i wielkie emocje. Nic nie zapowiadało trudności jakie nas czekały. Niestety, z powodu pandemii COVID-19 na początku marca br. podjęto decyzję o zwieszeniu rozgrywek a 14 kwietnia zadecydowano o zakończeniu rozgrywek na etapie z marca i na tej podstawie sporządzono klasyfikację końcową.

W czwartek, 24 września br. w Ratuszu zostało zorganizowane spotkanie z przedstawicielami i zawodnikami zwycięskich szkół. Mistrzowskie placówki reprezentowali: Beata Jezierska, Marian Klimczak, Adam Prus, Marek Krukowski, Mirosław Wójcik, Ewa Barszcz, Małgorzata Adamczyk, Kamil Dąbrowski i Stanisław Stoń. Gratulacje i puchary  za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej wręczyła zebranym Beata Stepaniuk-Kuśmierzak - Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Partycypacji, która podziękowała wszystkim za motywację i zaangażowanie w tym trudnym dla sportu czasie. Dodatkowo, w czerwcu wyróżnienia w postaci voucherów o wartości 1500 zł otrzymali zdobywcy I miejsca na każdym poziomie kształcenia. 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, gratulujemy najlepszym i życzymy kolejnych wspaniałych osiągnięć!​

Klasyfikacja końcowa 2019/2020

  • Igrzyska Dzieci dziewcząt

1. Szkoła Podstawowa nr 38

2. Szkoła Podstawowa nr 16

3. Szkoła Podstawowa nr 23

  • Igrzyska Dzieci chłopców

1. Szkoła Podstawowa nr 16 

2. Szkoła Podstawowa nr 38

3. Szkoła Podstawowa nr 23

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej dziewcząt

1. Szkoła Podstawowa nr 23

2. Szkoła Podstawowa nr 16

3. Szkoła Podstawowa nr 51

  • Igrzyska Młodzieży Szkolnej chłopców

1. Szkoła Podstawowa nr 16

2. Szkoła Podstawowa nr 23

3. Szkoła Podstawowa nr 51

  • Licealiada dziewcząt

1. V Liceum Ogólnokształcące 

2. III Liceum Ogólnokształcące

3. Zespół Szkół Nr 5 

  • Licealiada chłopców

1. V Liceum Ogólnokształcące

2. Zespół Szkół Elektronicznych

3. I Liceum Ogólnokształcące

Współzawodnictwo Sportowe Szkół Miasta Lublin organizowane jest na trzech poziomach kształcenia: Igrzyska Dzieci (rocznik 2007 i młodsi), Igrzyska Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006) i Licealiada (rocznik 2000 i młodsi). W roku szkolnym 2019/2020 rywalizowało ponad 4500 zawodników. Dziewczęta i chłopcy wzięli udział między innymi w następujących dyscyplinach sportowych: badmintonie drużynowym, sztafetowych biegach przełajowych, koszykówce, siatkówce, minisiatkówce "3" i "4", piłce nożnej, piłce ręcznej, pływaniu indywidualnym i sztafetowym, rugby TAG, szachach indywidualnych i drużynowych, tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe