Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego "Cyrkulacje"*

  • 25.09.2020, 14:35
  • Paulina Zeliszewska
Wschodnioeuropejski Festiwal Cyrku Współczesnego "Cyrkulacje"*
Poznaj cyrk, który bawi, wzrusza, trzyma w napięciu, tworzy obrazy pełne treści i emocji. Tu nie zobaczysz tresury zwierząt, a zachwyt wzbudzi kunszt wciąż doskonalących się artystów i rozmaitość prezentowanych form.

W tym roku CYRKULACJE rosną! Oprócz dobrze znanego już Konkursu Etiud zobaczymy trzy inne spektakle, które pokażą różne oblicza Nowego Cyrku:

Spektakl Specjalny: Gradient
1 października 19.00
Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Struktura tego niezwykle klimatycznego spektaklu odzwierciedla refleksję nad organizmem, w jego biologicznym jak i społecznym sensie. To właśnie organizm stanowił inspiracją do poszukiwań w zakresie przepływu, dynamiki i jakości ruchu oraz stała się źródłem pytań o naturę zależności przyczynowo-skutkowej, czego zapisem jest spektakl.
Na scenie, obok różnorodnych form ruchu, zobaczymy akrobatykę naziemną, powietrzną, żonglerkę i iluzję optyczną.
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami.

Polska Premiera: 9.811
4 października 17.00 i 20.00
Kieszeń Sceny Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Czy żonglerka i Gombrowicz mogą mieć coś wspólnego? Zdecydowanie tak! Spektakl „9.811” zanurzony jest w atmosferze świata ostatniej powieści Witolda Gombrowicza. W „Kosmosie” z właściwą sobie swadą podejmowane zostają ważkie filozoficzne problemy. To tu główny bohater zgłębiając granice naszej wiedzy i możliwości stwarzania świata mierzy się z absurdem. W napięciu między pragnieniem porządku, a chaosem zdarzeń i rzeczy rozgrywa się dramat człowieka pragnącego ujednoznacznienia. Konflikt logiki normalnej i podziemnej.

Biorąc pisarza za przewodnika potrafiącego zadawać właściwe pytania i stroniącego od jednoznacznych odpowiedzi, zaczynamy, podobnie jak on, od konkretu – od świata empirii. Żonglerka staje się punktem wyjścia w odwiecznych poszukiwaniach sensu.​
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami.

Spektakl Mistrzowski: Tangram
8 października 19.00
Teatr Stary w Lublinie

W jury Konkursu Etiud CYRKULACJI zasiadają prawdziwi mistrzowie, którzy swoją twórczością wywarli ogromny wpływ na środowisko cyrkowe – w tym roku mistrzowie nie tylko oceniają finalistów Konkursu Etiud, ale także występują – zapraszamy na specjalny Spektakl Mistrzowski w Teatrze Starym!

Ona traktuje go ozięble. On ją odpycha. A jednak oboje woleliby raczej spotkać się w namiętnym uścisku. Miłość jest jednocześnie niebem i piekłem.

Złożony, zmysłowy i zuchwale innowacyjny, ›Tangram‹ przesuwa granice tańca, nowego cyrku i teatru fizycznego. Stworzony i wykonany przez uznaną tancerkę baletową Cristianę Casadio i światowej klasy artystę cyrkowego, Stefana Singa, ›Tangram‹ ujmująco opisuje międzyludzkie relacje.

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z artystami.

Konkurs Etiud Nowocyrkowych
9 października 19.00
10 października 18.00
11 października 18.00
Sala Operowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie

Podczas Konkursu Etiud prezentowane są krótkie formy cyrkowe o bardzo różnorodnej stylistyce: zobaczymy m.in. akrobatykę powietrzną, partnerską i żonglerkę w zaskakujących odsłonach.

Na scenie Centrum Spotkania Kultur, przed publicznością i jury, przedstawią efekty swojej pracy artyści z Europy Środkowo-Wschodniej. Każdy z zaproszonych artystów w unikalnej etiudzie zaprezentuje swoją dyscyplinę, pokazując, jak piękna i kreatywna jest współczesna sztuka cyrkowa. Każda z etiud ma szanse na jedną z trzech nagród głównych oraz nagrody specjalne, w tym Nagrodę Publiczności i Nagrodę Mediów.

Więcej informacji: 

www.cyrkulacje.eu
Wydarzenie tłumaczone jest na Polski Język Migowy.
Bilety dostępne przez Going., empik bilety i w salonach Empik

Organizatorzy: Fundacja Sztukmistrze, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Wydarzenie jest organizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin, Województwa Lubelskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”. 

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe