Ankieta Dobra Praktyka Edukacji Zdalnej*

  • 25.09.2020, 13:32
  • Paulina Zeliszewska
Ankieta Dobra Praktyka Edukacji Zdalnej*
Zespół ds. Dzieci i Młodzieży Lublina zbierze przykłady dobrych pomysłów i praktyk nauczania zdalnego wymuszonego epidemią. Ankieta trafi do uczniów, nauczycieli i rodziców za pomocą dziennika elektrycznego od 28 września, na jej wypełnienie mają dwa tygodnie.

– Już pierwsze tygodnie września pokazały, że w tym roku szkolnym może ponownie wystąpić potrzeba skorzystania z tej formy kształcenia, dlatego chcemy znaleźć jak najwięcej przykładów dobrych rozwiązań, wypracowanych przez nauczycieli, którzy prowadzili zdalne nauczanie w ciekawy i efektywny sposób. Szczególnie zależy nam na głosie uczniów, na tym by poznać ich perspektywę, która dla nas - dorosłych jest najtrudniejsza do uchwycenia. Mam nadzieję że głos młodych ludzi pomoże nam usprawnić jakość nauczania zdalnego w naszych szkołach – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Oświaty i Wychowania.

W ankiecie opracowanej wspólnie z pracownikami Wydziału Oświaty i Wychowania znajdą się pytania m.in. o narzędzia informatyczne wykorzystywane do komunikacji na lekcji, sposoby sprawdzania wiedzy uczniów, czy wsparcie uczniów przez psychologów, wychowawców i bibliotekarzy. Ankieta zawiera zarówno pytania zamknięte, jak i otwarte. Ankieta jest anonimowa, jej autorzy proszą o udzielenie szczerych odpowiedzi, ponieważ zebrane uwagi i refleksje będą podstawą do dalszych prac, których efektem będzie katalog dobrych praktyk w zakresie zdalnego nauczania. Przygotowano trzy formy ankiety – dla uczniów, nauczycieli i rodziców, czyli wszystkich osób zaangażowanych w proces zdalnego nauczania.
Wyniki opracuje Zespół ds. Dzieci i Młodzieży Lublina pod kierunkiem Przewodniczącego - Mariusza Banacha, Zastępcy Prezydenta Miasta ds. Oświaty i Wychowania, będą znane pod koniec października.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe