IX edycja Międzynarodowego Festiwalu „Nikodemowicz – Czas i Dźwięk”*

  • 23.09.2020, 17:04
  • Paulina Zeliszewska
IX edycja Międzynarodowego Festiwalu „Nikodemowicz – Czas i Dźwięk”*
KONCERT KAMERALNY ONLINE - 26 września, godz. 18.00 Festiwal prezentuje dokonania jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów muzyki współczesnej, który zmarł w styczniu 2017 roku w wieku 92 lat. Andrzej Nikodemowicz urodził się w 1925 r. we Lwowie. W latach 1943-1946 studiował chemię, zaś po wojnie uczył się w konserwatorium muzycznym. W kolejnych latach był tam wykładowcą. W 1973 r. został usunięty z pracy z powodów politycznych przez władze komunistyczne. W 1980 r. opuścił Lwów i zamieszkał w Lublinie. Został wykładowcą na Uniwersytecie im. Marii Curie-Skłodowskiej i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W latach 1982-1992 był dyrygentem chóru w Wyższym Seminarium Duchownym. Karierę pianistyczną uniemożliwiła mu choroba ręki. Od 1989 r. był prezesem Lubelskiego Oddziału Związku Kompozytorów Polskich. Zmarł 28 stycznia 2017 roku.

Podczas sobotniego koncertu publiczność usłyszy trzy kompozycje. Link do transmisji będzie dostępny na portalu społecznościowym Facebook Lublin-Miasto Kultury  w dniu wydarzenia .

Program:

  1.  L.van Beethoven - Kwartet smyczkowy C-dur op.59 nr 3 "Razumowski"
  2.  A. Nikodemowicz - Suita na flet, obój, klarnet, fagot (1973)
  3.  J. Brahms - Kwartet smyczkowy c-moll op.51 nr 1

Wykonawcy Koncertu Kameralnego Online Gliere Quartet (Austria):

  • Wladislaw Winokurow - skrzypce
  • Dominika Falger -skrzypce
  • Martin Edelmann - altówka
  • Endre Stankowsky - wiolonczela

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe