W parku Rury czeka na dzieci nowy plac zabaw*

  • 23.09.2020, 09:19
  • Paulina Zeliszewska
W parku Rury czeka na dzieci nowy plac zabaw*
Gotowy do zabawy jest nowy plac w parku Rury w rejonie ul. Jana Sawy, obok łąki kwietnej. Ma powierzchnię 440 m2 i składa się z 7 urządzeń zabawowych dla dzieci, strefy ulicznego treningu oraz urządzeń dla seniorów.

Na placu zabaw została zamontowana potrójna huśtawka z bocianim gniazdem, karuzela ze stoliczkiem, równoważnia, dwa sprężynowe bujaki – konik i lisek, a także huśtawka ważka. Jest także duży zestaw zabawowy, piramida linowa do wspinania, czyli tzw. linarium oraz zestaw urządzeń do ćwiczeń typu street workout park. Natomiast z myślą o seniorach spędzających czas aktywnie w parku, plac został wyposażony w dwie ławeczki rehabilitacyjne z rowerkiem i młynkiem.

Podłoże placu jest w dużej części piaszczyste, pozostałą część terenu porasta trawa. Miejsce zabaw i ćwiczeń zostało ogrodzone panelami z dwiema furtkami. Wyposażenie dodatkowe stanowi 5 metalowych ławek, 5 koszy oraz tablica informacyjna z regulaminem. 

Budowa placu trwała od maja do sierpnia i kosztowała 99 tys. zł.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe