Strefa Psa w SKENDE*

  • 21.09.2020, 10:58
  • Paulina Zeliszewska
Strefa Psa w SKENDE*
SKENDE otworzyło wczoraj Strefę Psa. To bezpłatne miejsce zabaw i treningów dla psów – pierwsze takie w Lublinie. Każdy może przyjść tutaj ze swoim pupilem i skorzystać z tej niezwykle przestrzeni. W dniu otwarcia na czworonogi i ich właścicieli czekały m.in.: darmowe warsztaty, dog fitness, lekcje pierwszej pomocy dla zwierząt, psie rozmówili, czyli pogadanki ze specjalistami i fotobudka dla psów. Podczas wydarzenia można był też wyrobić bezpłatnie „adresówkę" dla swojego psa, czyli plakietkę z imieniem psa i numerem telefonu właściciela. Podczas wydarzenia zorganizowano także zbiórkę karmy i plastikowych nakrętek dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Lublinie oraz Fundacji na rzecz Ochrony Zwierząt Ex Lege. To początek współpracy SKENDE z organizacjami na rzecz ochrony zwierząt w regionie.

Strefa Psa została wyposażona w profesjonalne urządzenia umożliwiające zabawę i treningi z psami. Są tutaj m.in.: labirynt, slalom z drążków, tunele, równoważnia i inne atrakcje. Dobór urządzeń był konsultowany ze specjalistami zajmującymi się czworonogami. Zadbano także o bezpieczeństwo, dlatego do Stefy Psa można wejść przez dwie bramki oddzielone ogrodzeniem (tzw. śluzę). Oprócz tego wydzielono także specjalne miejsce na toaletę dla psów. W późniejszym czasie Strefa Psa zyska ścieżkę sensoryczną, na której szczeniaki będą mogły przyzwyczajać się do nowych nietypowych nawierzchni, ucząc się odpowiedniego zachowania na rożnych rodzajach podłożach.
 

Strefa Psa znjaduje się na terebach zielonych SKENDE, za pumptrackiem. Jest otwarta codziennie.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe