Jesienna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie*

  • 18.09.2020, 11:00
  • Paulina Zeliszewska
Jesienna akcja szczepień lisów przeciwko wściekliźnie*
W dniach 18 – 21 września br. na terenie województwa lubelskiego planowane jest przeprowadzenie akcji ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Szczepionka będzie zrzucana z samolotu w ilości 20 - 30 dawek na 1 km2. Zrzuty obejmą kompleksy leśne, pola, łąki z pominięciem terenów zabudowanych. Dawkę szczepionki stanowi blister aluminiowo-plastykowy wielkości ok. 3 cm, zawierający szczepionkę zatopioną w przynęcie o intensywnym zapachu.

Nie wolno dotykać szczepionki !!! Osoba mająca kontakt ze szczepionką powinna niezwłocznie zgłosić się do lekarza. Ręce lub inne nie zakryte części ciała, które miały kontakt ze szczepionką należy natychmiast dokładnie umyć wodą z mydłem. Każdy kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do lekarza weterynarii. Przez dwa tygodnie po wyłożeniu szczepionki nie należy puszczać wolno psów i kotów, aby nie dostały się do miejsc, gdzie wyłożono szczepionkę.

Termin akcji może ulec zmianie z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych lub w związku z pandemią COVID-19. Informacje na ten temat będą na bieżąco aktualizowane na stronie Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Lublinie, www.wiw.lublin.pl.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe