SKŁADAŁ PRZEZ INTERNET PROPOZYCJĘ SEKSUALNĄ NIELETNIEMU*

  • 17.09.2020, 15:00
  • Paulina Zeliszewska
SKŁADAŁ PRZEZ INTERNET PROPOZYCJĘ SEKSUALNĄ NIELETNIEMU*
W ręce kryminalnych z chełmskiej komendy wpadł 41-latek, który przez internet składał propozycję seksualną 14-latkowi. Do zatrzymania mężczyzny przyczynił się mieszkaniec Chełma, który przekazał informacje w tej sprawie. Dzisiaj zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Kilka dni temu policjanci otrzymali informację, o 41-latku, który za pośrednictwem portalu internetowego nawiązał kontakt z małoletnim. Mężczyzna był przekonany, że korespondencję prowadzi z 14-latkiem. Bardzo szybko złożył mu propozycję seksualną umawiając się na spotkanie.

Kak się okazało, zamiast spotkania, do jego domu zapukali wczoraj policjanci. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, dzisiaj zostanie doprowadzony z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego.


Zgodnie z przepisami kodeksu karnego składanie za pośrednictwem systemów teleinformatycznych małoletniemu poniżej lat 15 propozycji seksualnych zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe