Termomodernizacja SP nr 20 już na półmetku*

  • 17.09.2020, 12:01
  • Paulina Zeliszewska
Termomodernizacja SP nr 20 już na półmetku*
Od kwietnia w Szkole Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego trwa kompleksowa termomodernizacja budynku. Dzięki tej bardzo potrzebnej inwestycji znacząco podniesie się komfort pracy uczniów i nauczycieli, ale także zmniejszą się koszty utrzymania. Szkoła zyska też nowy wygląd.

– Termomodernizacja jest przykładem tych zadań inwestycyjnych, z których skorzysta nie tylko miasto i mieszkańcy, ale również środowisko naturalne. Plusów jest wiele: mniejsze zużycie energii cieplnej, wyższy komfort użytkowania budynku, a także poprawa estetyki. Szkoła stanie się placówką ekologiczną i przyjazną dla wszystkich – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Umowę na termomodernizację budynku Szkoły Podstawowej nr 20 im. Jarosława Dąbrowskiego wraz z wymianą pokrycia dachowego, drzwi zewnętrznych oraz instalacji C.O., a także wykonaniem instalacji elektrycznej i oświetlenia na elewacji, Miasto podpisało 1 kwietnia. Pełny zakres robót obejmuje: izolację ścian zewnętrznych, fundamentów i stropów, wykonanie elewacji (tynki i malowanie), wykonanie stropodachu nad wejściem głównym, wymianę drzwi zewnętrznych i montaż zadaszeń nad wejściami do budynku a także wymianę pokrycia dachowego, remont kominów, wykonanie obróbek blacharskich i wymianę rynien. Prowadzone będą również roboty zewnętrzne w zakresie budowy kanalizacji deszczowej, wykonania murków, balustrad na tarasie, nawierzchni chodników i opasek z kostki brukowej oraz ażurowej, a także odtworzenie terenów zielonych. Inwestycja zakłada również remont instalacji centralnego ogrzewania i węzła cieplnego oraz instalacji odgromowej, oświetleniowej, wykonanie i montaż tablic informacyjnych oraz nazwy szkoły na elewacji frontowej.

Prace termomodernizacyjne przebiegają bardzo sprawnie. Aktualnie stan zaawansowania prac określa się na ok. 50 %. Gotowa jest już elewacja ściany szkoły od strony ul. Lubelskiego Lipca '80, aktualnie trwa ocieplanie i tynkowanie frontowej ściany od strony al. Piłsudskiego. Sukcesywnie wymieniane jest pokrycie dachowe. Wewnątrz szkoły zostało już zainstalowane nowe centralne ogrzewanie. W najbliższych tygodniach, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą, wykonawca będzie kontynuował prace związane z izolacją ścian oraz dokończy wymianę pokrycia dachowego. Na zakończenie prac, zgodnie z umową, ma czas do 20 lipca przyszłego roku. Koszt termomodernizacji wyniesie 2 mln 325 tys. zł. Jednocześnie wokół szkoły budowane jest nowe ogrodzenie. To projekt z Budżetu Obywatelskiego VI o wartości 183 tys. zł.

Termomodernizacja SP nr 20 jest jedną z sześciu inwestycji prowadzonych przez Miasto w ramach unijnego projektu pn. Termomodernizacja sześciu obiektów użyteczności publicznej w Lublinie. Całkowita jego wartość wynosi 18 mln zł, wartość dofinansowania UE: 8,4 mln zł.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe