Miasto w trosce o zdrowie psychiczne młodzieży*

  • 16.09.2020, 15:27
  • Paulina Zeliszewska
Miasto w trosce o zdrowie psychiczne młodzieży*
W trosce o zdrowie i dobrą kondycję psychiczną lubelskiej młodzieży, Miasto Lublin ogłosiło konkurs na opracowanie i realizację autorskiego programu w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego. Programem zostanie objętych 2 tys. uczniów klas I szkół ponadpodstawowych, 200 nauczycieli oraz 150 rodziców. Do konkursu można aplikować do 9 października.

– Program, którego celem jest ochrona i wsparcie zdrowia psychicznego, to nasza odpowiedź na pojawiające się problemy u młodzieży. Stres, obowiązki szkolne, ale także niepewna sytuacja spowodowana epidemią wywierają negatywny wpływ na kondycję psychiczną młodych, dojrzewających osób. Sygnały o tych trudnościach dostajemy od nauczycieli, rodziców, ale i samych uczniów. Realizacja autorskiego programu w szkołach pozwoli pomóc młodym ludziom. To nowatorskie działanie samorządu w tak kluczowym obszarze, jakim jest zdrowie psychiczne – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Program potrwa od 9 listopada 2020 do 10 grudnia 2022 roku. Wyłoniony w konkursie realizator będzie zobowiązany do przeprowadzenia działań informacyjnych i edukacyjnych w zakresie profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego wśród uczniów klas I miejskich szkół ponadpodstawowych. Działania będą prowadzone w formie warsztatowej lub wykładowej. Dopuszcza się prowadzenie zajęć w formie online. Na realizację programu Miasto przeznaczy 230 tys. zł.
Oferty należy składać na obowiązującym formularzu, pocztą na adres: Wydział Zdrowia i Profilaktyki Urzędu Miasta Lublin, ul. Spokojna 2, 20-014 Lublin, do 9 października do godz. 15.30.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się w ogłoszeniu w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Lublin.

Konkurs jest elementem Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego dla Miasta Lublin na lata 2018-2022.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe