POLICJA APELUJE DO ROWERZYSTÓW I KIEROWCÓW*

  • 16.09.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
POLICJA APELUJE DO ROWERZYSTÓW I KIEROWCÓW*
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj na ulicy Racławickiej w Świdniku. Kierująca peugeotem potrąciła rowerzystkę jadącą drogą dla rowerów. Kobieta trafiła do szpitala. Policjanci apelują do cyklistów o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy oraz do do kierowców pojazdów, aby swoją czujność wzmagali w miejscach, gdzie mogą pojawić się cykliści.

Wczoraj na ulicy Racławickiej w Świdniku doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego. 52-letnia rowerzystka przejeżdżająca drogą dla rowerów została potrącona przez 55-latkę kierującą pojazdem marki Peugeot. Kierująca jednośladem została przewieziona do szpitala na badania. Na szczęście nie doznała groźnych obrażeń ciała. Obie kierujące były trzeźwe. Kierująca peugeotem została ukarana mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Do zdarzeń z udziałem kierujących jednośladami doszło już w tym roku wielokrotnie. Sprawcami byli zarówno kierujący pojazdami jak i rowerzyści. Będąc uczestnikiem ruchu drogowego, miejmy na uwadze fakt, że to rowerzyści ponoszą najpoważniejsze skutki uszczerbku na zdrowiu podczas takich zdarzeń.

Podstawowymi zasadami, jakimi powinni się kierować rowerzyści, są zasada ograniczonego zaufania i zasada szczególnej ostrożności, zwłaszcza w miejscach przecinania się torów jazdy samochodów i rowerów. Nawet w sytuacji zbliżania się rowerzysty do przejazdu dla rowerów, a więc sytuacji, w której ma on pierwszeństwo przed samochodem np. skręcającym w prawo, rowerzysta musi wykazać się ostrożnością, bowiem pierwszeństwo nie gwarantuje mu bezpieczeństwa. Głównym celem, jaki powinien stawiać przed sobą świadomy rowerzysta, to bezpieczne dotarcie do celu, a nie egzekwowanie pierwszeństwa. Kierowcę samochodu chroni blacha, a rowerzysty nic. Policja zachęca również do używania kasków i elementów odblaskowych.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe