Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta*

  • 15.09.2020, 10:00
  • Paulina Zeliszewska
Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta*
W środę (30 września) w szkołach ponadpodstawowych w Lublinie odbędą się wybory do XV kadencji Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Kandydatów na młodzieżowych radnych można zgłaszać do 22 września do komisji wyborczych powołanych w szkołach. Wyniki wyborów, w postaci protokołów, zostaną przekazane do Urzędu Miasta do 5 października.

– Cenimy współpracę z Młodzieżową Radą Miasta. To ważny głos opiniotwórczy, źródło wiedzy o tym jak młodzi ludzie widzą przyszłość Lublina. To także doskonała lekcja demokracji dla młodych mieszkańców naszego miasta, którzy są przyszłością Lublina – mówi Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta ds. Oświaty i Wychowania Miasta Lublin.

W związku z sytuacją epidemiczną, dyrektorzy placówek szkolnych, w których odbywają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta, są zobowiązani do zapewnienia bezpieczeństwa osób biorących udział w głosowaniu.

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin została powołana w 2006 roku w celu wzmacniania obywatelskiej postawy młodzieży Lublina oraz edukacji w ramach procesów demokratycznych. Struktura, cele i środki działania, ordynacja wyborcza młodzieżowej rady zostały skonstruowane tak, aby wspierać rozwój młodzieży pod kątem aktywności na gruncie lokalnej społeczności oraz poznania mechanizmów demokracji. Wybory do rady opierają się na tych samych zasadach, na jakich oparte są wybory do parlamentu, czy samorządu. Są tajne, bezpośrednie, równe i powszechne – każdy uczeń szkoły stanowiącej okręg wyborczy może zostać wybrany na radnego i każdy uczeń może oddać swój głos na wybranego kandydata.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe