Sezon Lublin 2020. Must visit w Lublinie*

  • 14.09.2020, 09:56
  • Paulina Zeliszewska
Sezon Lublin 2020. Must visit w Lublinie*
Są takie miejsca w Lublinie, które podczas wizyty trzeba koniecznie odwiedzić. Sezon Lublin 2020 wirtualnie to wydarzenie, którego celem jest zaprezentowanie najlepszych smaczków miasta i atrakcji nie do pominięcia.

Cebularz, lubelski przysmak, ma swoje muzeum! I warto się do niego wybrać, żeby poznać historię miasta i samego wypieku. W ramach wizyty odwiedzający biorą udział w warsztatach, podczas których mają szansę upiec swojego cebularza i zachować przepis. Na koniec odbywa się degustacja. Sprawdźcie film Regionalne Muzeum Cebularza, żeby dowiedzieć się, jak to wygląda.

Z kolei film Lubelska Trasa Podziemna / Piwnica pod Fortuną to zapowiedź niesamowitego spaceru lubelskimi podziemiami. Rozpoczynająca się pod budynkiem Trybunału Koronnego Lubelska Trasa Podziemna wiedzie labiryntem dawnych piwnic lubelskich kamienic. Podczas spaceru odwiedzający mogą zobaczyć, jak rozwijał się Lublin w kolejnych wiekach. Piwnica pod Fortuną to dawna winiarnia, przez dekady odwiedzana przez posłów i kupców. Wyróżniają ją świeckie malowidła ścienne, których próżno szukać w innych miastach Polski.

Oprócz cebularza, również i słowo ma w Lublinie swoje specjalne miejsce. Dom Słów to instytucja, której zadaniem jest pielęgnowanie wartości słowa mówionego i pisanego, a także zachowanie pamięci o wydarzeniach, podczas których wolność słowa stała się motorem do zmian politycznych i społecznych. Poza tym instytucja stanowi muzeum druku z wystawą maszyn introligatorskich. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zobaczcie film Dom Słów.

Teatr Stary to drugi najstarszy działający teatr na terenie dzisiejszej Polski. Przez lata gościł spektakle, rewie, pokazy cyrkowe i seanse filmowe. Dziś na deskach teatru wystawiane są sztuki najlepszych reżyserów, odbywają się spotkania autorskie i premiery muzyczne. Teatr Stary jest dostępny dla zwiedzających. Można tu obejrzeć m. in. wystawę stałą, która utrwala historię miasta i tego miejsca. Zresztą zobaczcie sami film Teatr Stary i przekonajcie się, że warto go odwiedzić.

A na koniec nie lada gratka dla miłośników architektury - lubelskie osiedle im. Juliusza Słowackiego. Zaprojektowane przez Oskara i Zofię Hansenów miało odzwierciedlać teorię formy otwartej. Dzisiaj to niepozorne osiedle mieszkaniowe ściąga turystów z całego świata i inspiruje młodych architektów. Zainteresowanym polecamy film Retro-futurystyka osiedlowa na przykładzie os. Słowackiego LSM.

Materiały Sezonu Lublin 2020 dostępne są na stronie www.sezon.lublin.eu. Zaprezentowane nagrania są jedynie zapowiedzią tych atrakcji. Jeśli chcecie poznać Lublin lepiej, już teraz planujcie wizytę!

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe