7 medali i tytuł Mistrza Polski dla naszych speed-ballistów!*

  • 09.09.2020, 10:00
  • Paulina Zeliszewska
7 medali i tytuł Mistrza Polski dla naszych speed-ballistów!*
Speed-ball to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się dyscyplin sportu w Polsce. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku i w przeciągu kilku lat istnienia rozpowszechnił się na cały kraj.

W dniach 5-6 września br., najlepsi zawodnicy rywalizowali w Krakowie podczas V Mistrzostw Polski. Ogromny sukces odniosła drużyna z klubu Speed-Ball Lublin. Sześcioosobowy skład wrócił do Lublina z 7 medalami i tytułem Mistrza Polski.

Mistrzowską drużynę tworzą: Aleksandra Rzedzicka, Maja Szewczyk, Katarzyna Morawska, Szymon Gołofit, Krzysztof Kot oraz grający trener Mariusz Rzedzicki.

  • 1 złoty medal i tytuł Mistrza Polski w konkurencji super solo kat. open  zdobył już po raz drugi Mariusz Rzedzicki ( w roku 2018 pierwszy raz, w roku 2019 srebro)  
  • 2 srebrne medale - Maja Szewczyk w konkurencji super solo i grze singlowej w kat. do lat 14.
  • 2 brązowe medale - Szymon Gołofit w konkurencji super solo i grze singlowej w kat. do lat 14.
  • 1 brązowy medal Maja Szewczyk i Katarzyna Morawska w grze deblowej pań w kat. open.
  • 1 brązowy medal drużyna w składzie : Aleksandra Rzedzicka , Maja Szewczyk, Szymon Gołofit i Mariusz Rzedzicki  w sztafecie solo-relay

Gratulujemy!

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe