Wspólnie tworzymy Strategię Lublin 2030*

  • 08.09.2020, 16:30
  • Paulina Zeliszewska
Wspólnie tworzymy Strategię Lublin 2030*
Badania ankietowe, wywiady z przedstawicielami biznesu oraz przedsiębiorcami, warsztaty przyszłości, czy prace grup ekspertów – to tylko niektóre z działań partycypacyjnych i społecznych podejmowanych w trakcie prac nad Strategią Lublin 2030. Dotychczas Miasto zgromadziło już około 12 tysięcy opinii mieszkańców.

– Określając wizję i priorytety rozwoju Lublina w kolejnej dekadzie zależy nam, aby tę przyszłość współtworzyło jak najszersze grono osób. Każdy z nas patrzy na swoje miasto z perspektywy własnych potrzeb, planów oraz doświadczeń. Znamy zarówno mocne, jak i słabe strony Lublina, dlatego każdy głos jest niezwykle ważny w budowaniu wizji rozwoju miasta przyszłości. Badanie ankietowe jest jednym z wielu działań partycypacyjnych i społecznych podejmowanych w trakcie przygotowywania dokumentu Strategia Lublin 2030 – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Aktualnie trwają badania ankietowe wśród mieszkańców Lublina. W najbliższym czasie 1800 wylosowanych gospodarstw domowych otrzyma list od Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka z zaproszeniem do udziału w badaniu.

Więcej informacji o projekcie, w tym raporty z już zakończonych etapów, znajduje się na stronie www.2030.lublin.eu

Projekt „Wymyślmy wspólnie Lublin. Partycypacyjnie tworzymy inteligentną Strategię Lublin 2030” realizowany jest w ramach konkursu dotacji „Human Smart Cities. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej z Funduszu Spójności – Program Operacyjny Pomoc Techniczna 2014–2020, z budżetu państwa oraz budżetu Miasta Lublin.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe