Więcej pieniędzy na program „Złap deszczówkę”*

  • 05.09.2020, 15:00
  • Paulina Zeliszewska
Więcej pieniędzy na program „Złap deszczówkę”*
3 września na sesji Rady Miasta Lublin zostały przyjęte zmiany w tegorocznym budżecie i Wieloletniej Prognozie Finansowej Miasta, które pozwolą m.in. przeznaczyć większe środki na realizację miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych. W latach 2020-2021 na dofinansowanie urządzeń małej retencji Miasto wyda łącznie 600 tys. zł, co pozwoli na zrealizowanie wszystkich złożonych wniosków.

– Nasz pilotażowy program małej retencji spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców. W ogłoszonym w czerwcu naborze wpłynęło aż 129 wniosków. Mieszkańcy przede wszystkim wnioskowali o dofinansowanie zakupu i montażu wolnostojących zbiorników na deszczówkę, zbiorniki podziemne i studnie chłonne. Stąd konieczność znacznego dofinansowania programu – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

W tym roku mieszkańcy Lublina po raz pierwszy otrzymali możliwość ubiegania się o dofinansowanie budowy instalacji do zatrzymywania i wykorzystywania deszczówki w ramach przyjętego w tym roku miejskiego Programu ochrony zasobów wodnych dla miasta Lublin. O dotację mogły ubiegać się osoby fizyczne – właściciele lub osoby posiadające inny tytuł prawny do lokali mieszkalnych i nieruchomości położonych w granicach administracyjnych Lublina. Wysokość dofinansowania wynosi 70% poniesionych kosztów kwalifikowanych, jednak nie więcej niż 5 tys. zł na jedną nieruchomość.

Na realizację Programu w 2020 roku zostanie przeznaczonych 150 tys. zł, zaś w 2021 roku wg Wieloletniej Prognozy Finansowej – 450 tys. zł.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe