Izolaty i koncentraty białek serwatkowych ze Spomleku w kanale e-commerce*

  • 10.08.2020, 12:13
  • Paulina Zeliszewska
Izolaty i koncentraty białek serwatkowych ze Spomleku w kanale e-commerce*
Spomlek od 2014 roku produkuje koncentrat białek serwatkowych, zaś od 2017 roku, jako jedyna firma w Polsce jest producentem izolatu białek serwatkowych WPI 90. Obecnie wprowadza na rynek e-commerce te produkty w formie konfekcjonowanej dla konsumenta, który szuka bardzo dobrego, czystego białka bez aromatów i barwników prosto od producenta.

"Chcąc się rozwijać i podążać za trendami rynkowymi weszliśmy w segment, w którym widzieliśmy duży potencjał sprzedażowy. Nasze decyzje szybko okazały się trafne i po sukcesie rynkowym WPC największe polskie mleczarnie zbudowały proszkownie i śmiało wkroczyły w ten rynek. Uciekając przed konkurencją zdecydowaliśmy się na kolejny krok- produkcję izolatów białek serwatkowych WPI 90. To najlepsza forma białek serwatki, zawiera ponad 90% białka przy bardzo niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów. Produkt ma najwyższą wartość biologiczną spośród wszystkich znanych białek. Wytwarzany jest z serwatki, która powstaje przy  produkcji sera. Zyskaliśmy uznanie na rynku i mamy swoich stałych odbiorców hurtowych. Przyszedł więc czas na wprowadzenie produktu do e-commerce"- mówi Paweł Gaca, Wiceprezes Zarządu.

Pomysł konfekcjonowania proszków mlecznych i sprzedaży ich odbiorcom indywidualnym, dla których zdrowie, witalność oraz sport są bardzo ważne, narodził się w firmie Spomlek na dziale produkcji i techniki.

*Pojawiły się nasze obawy przed wprowadzeniem produktów do sprzedaży internetowej z uwagi na kontakty handlowe z odbiorcami hurtowymi, którzy sami konfekcjonują nasze proszki, dodają dodatki smakowe, zapachowe i sprzedają pod swoimi markami. Jednak po analizie rynku, opinii kierownika działu B2B uznaliśmy, że bez szkody dla handlu hurtowego możemy wprowadzić nasze koncentraty i izolaty białek serwatkowych w czystej postaci (bez dodatków) na rynek konsumencki.*- dodaje Gaca.

WPI 90 i WPC 80 sprzedawany jest na allegro, pozycjonowany jako atrakcyjna postać czystego białka bez aromatów, barwników. Dodatkowym atutem jest jego pochodzenie – prosto od producenta, z mleczarni z Radzynia Podlaskiego. Produkty dostępne na platformie Allegro z opcją dostawy SMART– dostawa gratis. Produkt sprzedawany jest w opakowaniach 700 g z logo Spomleku. Dodatkową opcją jest możliwość zakupów pakietowych w przystępnych cenach.

"Produkt nie ma dla nas znaczenia strategicznego, ponieważ stanowi znikomą część sprzedaży naszych proszków, dlatego nie prowadzimy szeroko zakrojonych kampanii reklamowych. Wychodzimy jedynie naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, którzy chcą mieć najwyższej jakości izolat lub koncentrat białek serwatkowych, dobrze rozpuszczalny w wodzie (lub mleku), a dodatkowo wiadomego pochodzenia - z polskiej mleczarni"- mówi Wiceprezes Mleczarni Spomlek.

Odżywki białkowe pozyskiwane są w procesie ultra i mikrofiltracji.  Nie są poddawane dodatkowej obróbce termicznej, dzięki czemu cechują się doskonałą wchłanialnością w organizmie oraz bardzo wysoką zawartością białka (protein)  - o nie zdenaturyzowanym schemacie białkowym.

Przeznaczone są dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia, którym nie jest obcy nadmierny wysiłek fizyczny, dążącym do rozwoju masy i siły mięśniowej. Wykazują działanie regeneracyjne. Nie tylko uzupełniają naszą dietę, ale dostarczają również białko najwyższej jakości oraz potrzebne nam w regeneracji związki aminokwasowe. Izolat białka i koncentrat są bardzo wartościowymi odżywkami białkowymi, które wpływają pozytywnie na układ immunologiczny, poprawiają odporność organizmu. Są również doskonałym uzupełnieniem w dietach wysokobiałkowych, niezbędnym w szybkiej redukcji masy ciała lub stanach pourazowych. Białka serwatkowe są najpopularniejszym źródłem protein. Posiadają wszystkie niezbędne aminokwasy.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe