Raport Rzeczpospolitej: Potencjał inwestycyjny Lublina w nowych realiach gospodarki*

  • 05.08.2020, 13:12
  • Paulina Zeliszewska
Raport Rzeczpospolitej: Potencjał inwestycyjny Lublina w nowych realiach gospodarki*
W ciągu ostatnich kilkunastu lat z miasta leżącego na uboczu Unii Europejskiej, odciętego komunikacyjnie i borykającego się ze skutkami dezindustrializacji oraz emigracją, Lublin stał się reprezentacyjną wschodnią bramą do UE, miastem nowoczesnym i dynamicznym, przyjaznym tak dla przedsiębiorców, jak i mieszkańców. Chętnie inwestują tam zarówno zaawansowane technologicznie firmy przemysłowe, jak i usługowe. Kwitną branże informacyjna i telekomunikacyjna, przemysł motoryzacyjny, maszynowy i lotniczy, ale też branża biotechnologiczna

Miasto może się również pochwalić działającymi już na międzynarodową skalę rodzimymi przedsiębiorstwami, budowanymi od zera, a także odnoszącymi sukcesy na świecie start-upami.6To się udało dzięki inwestycjom w infrastrukturę, które poprawiły dostępność komunikacyjną Lublina, dużej podaży wykwalifikowanych pracowników oraz stale rozwijającej się powierzchni magazynowej i biurowej. Wszyscy przedstawiciele biznesu zgodnie wskazują że Lublin może się pochwalić wyjątkowo przyjaznym i życzliwym samorządem, który animuje cały tamtejszy ekosystem wsparcia biznesu, tworzony też przez otwarte na współpracę uczelnie, inkubatory przedsiębiorczości oraz branżowe klastry.

W ostatnim czasie na łamach tygodnika Życie Regionów w gazecie Rzeczpospolita ukazał się specjalny, nowy raport pod tytułem "Potencjał inwestycyjny Lublina w nowych realiach gospodarczych". Kompleksowa publikacja porusza najważniejsze zagadnienia związane z życiem gospodarczym miasta. W treści, oprócz komentarzy ekspertów, znalazły się również wypowiedzi przedstawicieli lubelskiego biznesu.

Pełny raport do pobrania.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe