WpółDrogi Festiwal. IV Edycja 14 – 16 sierpnia 2020*

  • 05.08.2020, 13:00
  • Paulina Zeliszewska
WpółDrogi Festiwal. IV Edycja 14 – 16 sierpnia 2020*
Fundacja Rozwoju Kultury z przyjemnością zaprasza na czwartą już edycję WpółDrogi Festivalu, która choć nieco inna ze względu na wciąż obowiązujące ograniczenia na pewno zaspokoi oczekiwania naszej kochanej publiczności. W tym roku zapraszamy do Kazimierza Dolnego gdzie w Dawnej Synagodze od 14 do 16 sierpnia będą miały miejsce na trzy fantastyczne wydarzenia artystyczne. Obok jednego z najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – Mateusza Pospieszalskiego wystąpią także klasyczny żeński kwartet smyczkowy LADIES oraz dysponujący niesamowitym kontratenorowym głosem Wojtek Bochra.

PROGRAM

I tak, w piątek 14 sierpnia, spotkamy się z prawdziwą legendą: Mateusz Pospieszalski TRIO. W repertuarze koncertu znajdziemy również utwory z płyty EMPE 3 z której opisem krytycy mieli wielkie kłopoty. Każdy z nich doszukiwał się w nim innych wątków, inspiracji i źródeł. W jednym jednakowoż byli zgodni – pod niebiosa wychwalali świeżość i żywiołowość materiału przygotowanego przez Mateo z rodziną i przyjaciółmi. I choć od wydania płyty minęło już dobre kilka lat, wciąż zaskakuje on świeżością o co dba sam artysta wciąż na nowo interpretując własną twórczość. Dzięki temu każdy koncert jest jedynym w swoim rodzaju i niepowtarzalnym wydarzeniem.

Muzykę Mateusza Pospieszalskiego zwykle wrzuca się do pojemnego worka z napisem jazz alternatywny, ale bardziej wnikliwi słuchacze odnajdują tu echa rokowych doświadczeń kompozytora, podkreślone mocnymi wręcz gitarowymi unisonami barytonu i kontrabasu, na tle których pojawiają się śpiewne, niemal piosenkowe tematy. Rockowa energia, swingujący puls, jazzowe skale, wzbogacają witalne motywy rodem z folku i muzyki źródeł.

W sobotę zaprosimy Państwa na koncert LADIES Quartet. Cztery fantastyczne pod każdym względem artystki uraczą nas własną opowieścią o musicalu i muzyce filmowej. Usłyszymy m.in. utwory E. Morricone, H. Manciniego, W. Kazaneckiego, A. Kurylewicza, J. Hornera i wielu innych największych twórców muzyki filmowej i ilustracyjnej. Bo przecież ludzie lubią to co znają.

Kwartet smyczkowy LADIES powstał w 2005 roku z inicjatywy czterech pełnych temperamentu dziewczyn. Trzon zespołu stanowią̨ absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku, obecnie zawodowo związane z Teatrem Muzycznym i Filharmonią Lubelską. W 2011 roku kwartet wziął udział w Festiwalu Inne Brzmienia, gdzie towarzyszył zespołowi Voo Voo. Wraz z nim odbył tournée z projektem akustycznym „Przy lampce” oraz dokonał nagrania w studio koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego („Harmonia”) Następny rok przyniósł współpracę̨ z Grupą Operową LAKME oraz udział w programie X-factor ze zwycięzcą II edycji- Dawidem Podsiadło. Kwartet na stałe związany jest z Tomasz Momot Orkiestra, z którym koncertuje na terenie całej Polski, a wśród gwiazd, którym towarzyszy są̨ m.in.: Piotr Cugowski, Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Krzysztof Cugowski, Sławek Uniatowski, Małgorzata Ostrowska. Od kilku lat zespół współpracuje z grupą Gospel Rain, z którą̨ nagrał płytę „Ogień́”. Występował obok gwiazd, takich jak: Olga Szomańska, Natalia Kukulska, Marek Piekarczyk czy Bracia Golec.

Ostatnim projektem w który zaangażował się̨ kwartet było nagranie online muzyki do suity „Magiczna Zima Muminków” oraz „Ukryta gra” we współpracy z Let’s Play Together Orchestra pod dyrekcją samego kompozytora Łukasza Targosza. Obie suity zostały zaprezentowane na tegorocznym XIII Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

Dewizą instrumentalistek jest oddanie się̨ ich największej wspólnej pasji - muzyce, w jej czarującej i kobiecej odsłonie.

Ostatniego dnia tego kameralnego festiwalu – w niedzielę 16 sierpnia kontynuujemy tradycję spotkań z lokalnymi artystami. Tym, razem wystąpi Wojciech Bochra z projektem „I Love Czekolada”.

Wojciech Bochra to finalista Must Be The Music, kontratenor, obecnie związany z projektem muzycznym „I Love Czekolada”, którego pomysłodawcą jest Jacek Otręba – twórca hitów radiowych takich jak „Ławka” Formacji Nieżywych Schabów. Projekt „I Love Czekolada” tworzą utwory łączące klasyczny wokal z delikatnymi i przepełnionymi emocjami brzmieniami akordeonu i fortepianu. Styl muzyczny jaki reprezentuje sobą cały projekt można określić jako stricte muzyka filmowa z nieco offowymi brzmieniami tworzonymi przez nietypowe połączenia dźwięków. Klimat jaki oddaje muzyka jest pełen mistycyzmu i magii już od usłyszenia pierwszych dźwięków, które wydają się niejako drzemać w duszach muzyków, z których głębi wypływa muzyka.

SPONSORZY, PARTERZY

W tym, roku Festiwal może się odbyć dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego oraz Gminie i Miastu Kazimierz Dolny.

Partnerować nam będą jak zwykle: Dawna Synagoga w Kazimierzu, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki.

 

O FESTIWALU

WpółDrogi Festival to festiwal artystycznie różnorodny. To spotkanie z artystami reprezentującymi różne gatunki i stylistyki z którymi spotkacie się Państwo już poi raz czwarty w uroczym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym. Od samego początku istnienia Fundacji Rozwoju Kultury ArtBiz, naszym marzeniem było stworzenie stałego wydarzenia będącego odzwierciedleniem idei Fundacji – łączyć gatunki, stylistyki i artystów z publicznością spragnioną sztuki w najlepszym wykonaniu a jednocześnie dać szansę młodym, mniej znanym artystom na prezentację swojego talentu i dorobku szerszej publiczności.

W czasie dotychczasowych edycji Festiwalu wystąpili m.in. : Zespół Street Whispers, Marcin Król, Łukasz Jemioła, zespół Szalom Chełm, Tadeusz Kwinta z Piwnicy pod Baranami, Jan Kondrak, Izabela Szafrańska i wielu innych. Festiwal z roku na rok zyskuje sobie wierną rzeszę przyjaciół wśród publiczności a także grono sponsorów i partnerów.

 

COVID 19

Ze względu na trwający stan ograniczeń w organizacji imprez jako odpowiedzialni organizatorzy wprowadzamy zmiany organizacyjne, które mają za zadanie zminimalizowanie ryzyka dla naszych artystów i gości. W miejscy koncertów dostępne będą środki dezynfekujące i ochrony osobistej, a także bezwzględnie obowiązkowe będzie zasłanianie ust i nosa oraz zachowywanie dystansu społecznego. Zmniejszona o połowę będzie również liczba dostępnych miejsc na widowni. Naszych gości zachęcamy do zapoznania się z informacjami na naszych stronach.

KONTAKT

http://www.artbiz.eu/wpoldrogi-festival-2020/

https://www.facebook.com/wpoldrogifest

Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz

ul. Głęboka 29

20-612 Lublin

www.artbiz.eu

e-mail: [email protected]

Tel: 572 229 519

Krzysztof Kutarski

BILETY

można nabyć lub zarezerwować

w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4

codziennie w godzinach 10:00-18:00

tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: [email protected]

SPRZEDAŻ GRUPOWA

tel.: 572 229 519, e-mail: [email protected]

Ceny Biletów:

Mateusz Pospieszalski TRIO 50 zł w przedsprzedaży i 60 w dniu koncertu

Kwartet Smyczkowy LADIES: 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu

Wojciech Bochra I Love Czekolada: 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe