KOLEJNA ODSŁONA AKCJI „DROGA TO NIE TOR WYŚCIGOWY”. O ROZSĄDEK NA DRODZE, W SPOCIE KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W LUBLINIE APELUJE SZYMON ŁADNIAK KIEROWCA WYŚCIGOWY, AKTUALNY II WICEMISTRZ POLSKI W WYŚCIGACH DŁUGODYSTANSOWYCH*

  • 31.07.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
KOLEJNA ODSŁONA AKCJI „DROGA TO NIE TOR WYŚCIGOWY”. O ROZSĄDEK NA DRODZE, W SPOCIE KOMENDY WOJEWÓDZKIEJ POLICJI W LUBLINIE APELUJE SZYMON ŁADNIAK KIEROWCA WYŚCIGOWY, AKTUALNY II WICEMISTRZ POLSKI W WYŚCIGACH DŁUGODYSTANSOWYCH*
Słoneczna pogoda i sezon urlopowy sprawiły, że na drogach panuje większy ruch. O rozsądek na drodze, w spocie Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, apeluje Szymon Ładniak kierowca wyścigowy, aktualny II wicemistrz Polski w wyścigach długodystansowych

Prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków, do jakich dochodzi na naszych drogach. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.  W 2019 roku na drogach województwa lubelskiego doszło do 1150 wypadków, w następstwie, których 171 osób zostało zabitych, a 1244 doznało obrażeń.

Tym razem do apelu lubelskich policjantów dołączył Szymon Ładniak kierowca wyścigowy, aktualny II wicemistrz Polski w wyścigach długodystansowych w klasie samochodów o pojemności do 3,5 tys. cm.

W spocie zrealizowanym przez Zespół Komunikacji Społecznej KWP w Lublinie apeluje o zachowanie rozsądku na drodze.  Szymon Ładniak  doskonale wie jak niebezpieczna może być prędkość, do czego może doprowadzić brawura i nieodpowiedzialne zachowanie. Często to właśnie młodzi kierowcy zapominają o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa. Ich agresywna, nieodpowiedzialna jazda stanowi zagrożenie dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Młody Rajdowiec w spocie    przypomina, że ulica nie jest torem wyścigowym, dlatego każdy kierowca powinien przestrzegać przepisów, dbać o bezpieczeństwo i szanować życie swoje i innych.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Pamiętajmy także, że brak zrozumienia i wzajemnego szacunku to kolejny niekorzystny czynnik wpływający na bezpieczeństwo uczestników ruchu.  Bez względu na to, jakim środkiem transportu się poruszamy, wszyscy chcemy tego samego - bezpiecznie dojechać do celu.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe