Miasto dofinansowało świetlice socjoterapeutyczne*

  • 28.07.2020, 09:30
  • Paulina Zeliszewska
Miasto dofinansowało świetlice socjoterapeutyczne*
Miasto Lublin w 2020 roku dofinansowało prowadzenie dwóch świetlic socjoterapeutycznych, w których opiekę i specjalistyczną pomoc otrzyma łącznie 28 dzieci. W świetlicy prowadzonej w budynku Szkoły Podstawowej nr 20 przy al. Piłsudskiego zajęcia po przerwie związanej z epidemią odbywają się już od 15 lipca, w świetlicy w Szkole Podstawowej nr 40 przy ul. Róży Wiatrów ruszą po 15 sierpnia. Dzieci mogą korzystać ze świetlic od poniedziałku do piątku przez 4 godziny dziennie.

– W świetlicach socjoterapeutycznych dzieci otrzymują opiekę, wsparcie pedagogiczne, psychologiczne i logopedyczne, pomoc w nauce i odrabianiu lekcji, mają też zorganizowany czas wolny. Świetlice organizują także różnorodne zajęcia tematyczne, plastyczne, sportowe, teatralno-muzyczne, spotkania i wycieczki integracyjne oraz prowadzą grupowe zajęcia socjoterapeutyczne, w tym również w zakresie profilaktyki uzależnień. Wszystkie zajęcia odbywają się pod okiem wykwalifikowanej kadry – mówi Monika LipińskaZastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Świetlice prowadzą dwie lubelskie organizacje pozarządowe: Stowarzyszenie Promocji Kultury na Rzecz Środowisk Lokalnych i Osób Niepełnosprawnych „DZIESIĄTA” oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „con amore”.

Prowadzenie tych placówek dofinansowane zostało ze środków Gminnego Programu Profilaktyki Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla Miasta Lublin na 2020 r.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe