„Legenda o Czarciej Łapie” otwiera cykl pokazów na fontannie*

  • 24.07.2020, 10:00
  • Paulina Zeliszewska
„Legenda o Czarciej Łapie” otwiera cykl pokazów na fontannie*
W piątek (24 lipca) o godz. 21.00 na fontanny na Placu Litewskim wracają pokazy światło - woda - dźwięk. Miasto Lublin zaprasza na premierę nowego multimedialnego widowiska pt. „Legenda o Czarciej Łapie”. To 9-minutowa prezentacja nawiązująca do najsłynniejszej lubelskiej legendy o powstaniu odcisku czartowskiej dłoni na stole w Trybunale Koronnym. Dziś to jedna z atrakcji Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

– Lublin jako miasto z ponad 700-letnią historią posiada na swój temat wiele legend. Dlatego szukając inspiracji do nowego pokazu na fontannie multimedialnej sięgnęliśmy do jednej z tych historii. Opowieść o Czarciej Łapie znają wszyscy mieszkańcy, a także poznający Lublin turyści. Jednak ta legenda trafia przede wszystkim do wyobraźni najmłodszych, dlatego pokaz ten zadedykowaliśmy przede wszystkim dzieciom – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Po raz kolejny do projektu multimedialnego Miasto zaprosiło znanych artystów, są wśród nich lubelscy twórcy: Łukasz Witt-Michałowski, odpowiedzialny za scenariusz i reżyserię pokazu oraz Piotr Bańka, autor muzyki i udźwiękowienia. Chociaż jest to już kolejna projekcja multimedialna, to tym razem strona techniczna pokazu została skoncentrowana na uwypukleniu możliwości efektów laserowych i właśnie w oparciu o ten aspekt powstawał scenariusz.

W najbliższy piątek i sobotę, oprócz premierowych pokazów „Legendy o Czarciej Łapie”, na Placu Litewskim będzie można obejrzeć jeszcze dwa widowiska. „Anioły Lubelskie” z 2018 roku to 12-minutowa prezentacja multimedialna zainspirowana wnętrzem Kaplicy Trójcy Świętej znajdującej się na Zamku Lubelskim, zaś 20-minutowy „Sen o Mieście" jest opowieścią o kluczowych epizodach z historii Lublina.

Program najbliższych pokazów:

  • piątek (24 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Anioły Lubelskie,
  • sobota (25 lipca), godz. 21.00 – Legenda o Czarciej Łapie + Sen o mieście.

Przypominamy Mieszkańcom, że nadal obowiązuje nakaz zachowania dystansu. Podczas pokazów prosimy więc o zachowanie bezpiecznych odległości i stosowanie zasad bezpieczeństwa.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe