Budowa dróg dojazdowych do nowej szkoły na ul. Berylowej*

  • 24.07.2020, 08:30
  • Paulina Zeliszewska
Budowa dróg dojazdowych do nowej szkoły na ul. Berylowej*
Szkoła przy ul. Berylowej już prawie gotowa, trwa tu wielkie sprzątanie po pracach wykończeniowych. Wraz z budową największej i najnowocześniejszej placówki w mieście przygotowywane są drogi dojazdowe, tak żeby wraz z pierwszym dzwonkiem uczniowie i przedszkolaki mogli bezpiecznie i sprawnie do niej dotrzeć.

Prace są na zaawansowanym etapie, więc jestem spokojny, że wraz z pierwszym dzwonkiem dzieci będą mogły bezpiecznie i sprawnie dotrzeć do placówki - mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Trwa utwardzanie działek w stronę ulicy Jaspisowej oraz Granitowej. Prace powinny zakończyć się do końca wakacji. To rozwiązanie tymczasowe, które będzie funkcjonowało do momentu wybudowania ul. Berylowej, a w tej sprawie jest już przygotowywana dokumentacja projektowa.

Dojazd do placówki będzie poprowadzony od ul. Berylowej przy powstającym kościele, lada moment rozpocznie się jej asfaltowanie. Do szkoły dojedziemy też nowym odcinkiem ul. Jantarowej (od skrzyżowania między blokami przy Jantarowej 10 i 20.). Jezdnia zakończona jest placem do zawracania, jest oświetlona i monitorowana, wyposażona w próg zwalniający dla bezpieczeństwa pieszych. Uczniowie będą mogli korzystać z chodnika po obu stronach jezdni. Dla usprawnienia wyjazdu z osiedla budowany jest dodatkowy pas ruchu do skrętu w prawo z ul. Jantarowej w ul. Jana Pawła II. Po drugiej stronie ulicy została ustawiona stacja roweru miejskiego.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe