Światowy Dzień Mózgu*

  • 22.07.2020, 13:00
  • Paulina Zeliszewska
Światowy Dzień Mózgu*
22 lipca obchodzimy Światowy Dzień Mózgu. Warto zatem w tym dniu przybliżyć temat bardzo poważnej choć często bagatelizowanej choroby neurologicznej – migreny. Jej najcięższa postać, migrena przewlekła, dokucza pacjentom minimum 15 dni w miesiącu, ok. 184 dni w roku wykluczając ich z normalnego funkcjonowania społecznego, rodzinnego i zawodowego.

Migrena, choć często uznawana za zwykłą fanaberię i wymówkę jest tak naprawdę bardzo poważną chorobą neurologiczną, która wpływa na całokształt funkcjonowania pacjenta. Na migrenę przewlekłą cierpi ok. 300 000 Polaków w różnych etapach swojego życia. Ciągłe życie w bólu sprawia, że pacjenci są 6 krotnie bardziej bardziej narażeni na depresję, która niezauważona i nieleczona może być bardzo tragiczna w skutkach. Im większa liczba dni z migrenowym bólem głowy, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia depresji. Aż 11% pacjentów z migreną przewlekłą cierpi na depresję!

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe