POLICJANCI KONTROLUJĄ AUTOBUSY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ*

  • 17.07.2020, 10:00
  • Paulina Zeliszewska
POLICJANCI KONTROLUJĄ AUTOBUSY KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ*
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców. W uzasadnionych przypadkach prowadzone są testy na zawartość narkotyków.

W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących komunikacją miejską oraz uczestników ruchu drogowego policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie prowadzą wzmożone kontrole autobusów komunikacji miejskiej. Funkcjonariusze sprawdzają uprawnienia kierujących, stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość i stan psychofizyczny kierowców. W uzasadnionych przypadkach przeprowadzane są również testy na zawartość narkotyków w organizmie.

Dotychczasowe kontrole pokazują, że lubelscy kierowcy odpowiedzialnie podchodzą do swojego zawodu. Policjanci podczas ostatnich kilku dni przebadali kilkudziesięciu kierowców. Podczas prowadzonych sprawdzeń, funkcjonariusze nie ujawnili żadnych osób znajdujących się pod wpływem alkoholu czy też narkotyków.

Wzmożone kontrole będą nadal kontynuowane.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe