Miasto policzy zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie*

  • 16.07.2020, 13:40
  • Paulina Zeliszewska
Miasto policzy zbiorniki bezodpływowe i przydomowe oczyszczalnie*
Miasto rozpoczyna aktualizację ewidencji szamb i przydomowych oczyszczalni ścieków. Według danych ewidencyjnych na terenie Lublina znajduje się 2679 zbiorników bezodpływowych (szamb) oraz 189 przydomowych oczyszczalni ścieków. Dane te mogą być już nieaktualne, stąd nowy spis.

Wszyscy mieszkańcy posiadający na terenie swoich nieruchomości zbiorniki bezodpływowe (szamba) lub przydomowe oczyszczalnie ścieków, proszeni są o wypełnienie formularza ewidencji zbiorników oraz dostarczenie go do Urzędu do 31 października. Można to zrobić drogą elektroniczną na adres: [email protected], pocztą na adres Wydziału Ochrony Środowiska ul. T. Zana 38, 20-601 Lublin lub też osobiście, składając formularz w jednym z Biur Obsługi Mieszkańców.

Przypominamy, że właściciele, którzy pozbywają się z terenu swoich nieruchomości nieczystości ciekłych, są zobowiązani do dostarczenia powyższych informacji, jak również powinni posiadać umowy oraz dowody opłaty za opróżnianie zbiorników i i ich transport.

Formularz ewidencji zbiorników, aktualna lista przedsiębiorców świadczących usługi opróżniania oraz inne informacje ważne dla właścicieli są dostępne na stronie Lublin.eu.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe