ODPOWIE ZA OSZUSTWA METODĄ NA POLICJANTA*

  • 15.07.2020, 18:00
  • Paulina Zeliszewska
ODPOWIE ZA OSZUSTWA METODĄ NA POLICJANTA*
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu KMP w Lublinie zatrzymali 25-letnią mieszkankę gminy Niemce. Funkcjonariusze udowodnili jej udział w pięciu oszustwach metodą na policjanta. Pokrzywdzeni uwierzyli w historię o wypadku osoby najbliższej i straciły łącznie blisko 180 tys. złotych. Dzisiaj zatrzymana 25-latka zostanie doprowadzona do prokuratury.

Do pokrzywdzonych osób zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. Fałszywy funkcjonariusz twierdził, że ich bliscy spowodowali wypadek i aby nie trafili do aresztu potrzebne są pieniądze. Niestety kobiety uwierzyły w słowa oszustów i przekazała obcym zgromadzoną gotówkę. Pokrzywdzone były przekonane, że pieniądze przekazują prawdziwemu policjantowi, by „ratować” członka rodziny. Łącznie straciły blisko 180 tys. złotych.

Rozpracowaniem przestępstwa zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Lublinie. Funkcjonariusze, bardzo dokładnie przeanalizowali zgromadzone w sprawie materiały. To pozwoliło ustalić osobę odbierającą pieniądze od starszych osób. Wczoraj zatrzymana została 25-letnia mieszkanka gminy Niemce. Przy kobiecie odnaleziono 20 tys. złotych, które zostały zabezpieczone na poczet przyszłej kary. Zatrzymana twierdziła, że nie wiedziała, iż bierze udział w oszustwach.

25-latka musi liczyć się z zarzutami udziału w oszustwie. Dzisiaj zostanie doprowadzona do prokuratury. Policjanci wnioskować będą o tymczasowe aresztowanie. Sprawa jest rozwojowa. Za oszustwo grozi kara do 8 lat więzienia.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe