VII edycja Budżetu Obywatelskiego ze 157 projektami*

  • 11.07.2020, 12:44
  • Paulina Zeliszewska
VII edycja Budżetu Obywatelskiego ze 157 projektami*
157 projektów na ponad 63 mln zł. Takim wynikiem zakończył się nabór wniosków do VII edycji Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy Lublina zgłosili 102 projekty dzielnicowe i 55 ogólnomiejskich. Na realizację obywatelskich inicjatyw Miasto zagwarantowało 12 mln 150 tys. zł. Mieszkańcy w głosowaniu zdecydują na co zostaną wydane te środki.

Z końcem sierpnia znana będzie lista projektów, które zostaną poddane pod głosowanie. Ich autorzy będą mieli 7 dni od daty opublikowania oceny na złożenie od niej formalnego odwołania.

Głosowanie na projekty odbędzie się jesienią. Szczegółową datę poznamy pod koniec wakacji. Głosować będzie można na dwa projekty dzielnicowe i dwa ogólnomiejskie. Głosować mogą osoby zameldowane lub dopisane do spisu wyborców. Ze względu na zmiany w regulaminie BO, w tym roku osoby spoza tych list, które zechcą głosować przez internet, będą musiały ponownie złożyć oświadczenie o dopisaniu się do listy. Wzór takiego oświadczenia znajduje się na stronie poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu.

Tegoroczna edycja Budżetu Obywatelskiego rozpoczęła się naborem projektów 8 czerwca. Podobnie jak w roku ubiegłym, mieszkańcy mogli zgłaszać swoje projekty w 2 kategoriach: dzielnicowych i ogólnomiejskich. Podniesione natomiast zostały kwoty poszczególnych projektów. Regulamin pozwalał na składanie projektów dzielnicowych o wartość 350 tys. zł oraz ogólnomiejskich inwestycyjnych (1,5 mln zł) i nieinwestycyjnych tzw. „miękkich” do 200 tys. zł. Zmianą w tej edycji jest także zaakcentowanie znaczenia dostępności projektów.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe