System miejskiego monitoringu z nowymi kamerami*

 • 08.07.2020, 15:00
 • Paulina Zeliszewska
System miejskiego monitoringu z nowymi kamerami*
Jeszcze w tym roku, Miasto zainstaluje nowe kamery monitoringu. Ruszył przetarg na zaprojektowanie oraz rozbudowę systemu miejskiego monitoringu w 14 nowych lokalizacjach, z czego 9 w ramach Budżetu Obywatelskiego.

- Zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Lublina, to jeden z naszych priorytetów. Obecnie najbardziej newralgiczne miejsca w mieście są pod stałą kontrolą kamer. Przez całą dobę nad bezpieczeństwem Lublinian czuwają pracownicy Centrum Monitoringu Wizyjnego. Stale rozbudowujemy również system miejskiego monitoringu poprzez instalowanie nowych urządzeń do rejestracji audiowizualnej. Mieszkańcy doceniają te działania. W opinii badanych, jak wielokrotnie potwierdzały rankingi, to właśnie Lublin jest jednym z najbezpieczniejszych miast w Polsce – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Urządzenia pojawią się w miejscach, gdzie do tej pory nie było kamer, m.in. w rejonie al. Warszawskiej oraz na ulicach: Motorowej, Kleeberga czy Zygmunta Augusta. 9 lokalizacji wskazali mieszkańcy, składając projekty w ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Obecnie system monitoringu składa się 236 kamer. Podgląd do obrazu z miejskich kamer posiada Centrum Monitoringu Wizyjnego, które dodatkowo ma również dostęp do 300 kamer znajdujących się w miejskich obiektach sportowych – Arenie Lublin (118), Aqua Lublin (143) i na stadionie lekkoatletycznym przy al. Piłsudskiego (39).

Umiejscowienie planowanych 14 kamer monitoringu miejskiego:

 1. ul. Żołnierska 7
 2. skrzyżowanie ul. Zajączka z al. Warszawską
 3. skrzyżowanie ul. Czeremchowej z al. Warszawską
 4. al. Warszawska, przejście dla pieszych przy Kościele
 5. ul. Jaśminowa 14
 6. al. Warszawska 61 A
 7. ul. Czeremchowa 20
 8. ul. Botaniczna 42
 9. al. Warszawska 49
 10. ul. Kleeberga 12A
 11. ul. Motorowa 3
 12. ul. K. Jagiellończyka 6
 13. ul. Nektarowa 22
 14. ul. Zygmunta Augusta 34

We wskazanych miejscach nowe kamery pojawią się do końca 2020 r.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe