Potrzebna jest Państwa pomoc!*

  • 08.07.2020, 14:11
  • Paulina Zeliszewska
Potrzebna jest Państwa pomoc!*
"Dom Matki i Dziecka" to mieszkanie przy ul. Chodźki, prowadzone przez Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z Chorobami Krwi w Lublinie, które działa w Klinice Hematologii, Onkologii i Transplantologii Dziecięcej w Lublinie. Miejsce to funkcjonuje od 2001 roku i przeznaczone jest dla rodzin dzieci wymagających przeszczepienia szpiku kostnego oraz dla dawców szpiku. W Polsce istnieje tylko 5 szpitali, które mają możliwość przeprowadzenia przeszczepów u dzieci i młodzieży. Klinika w Lublinie posiada 4 łóżka przeszczepowe, a na przeszczep tutaj przyjeżdżają pacjenci z całej Polski oraz z państw sąsiadujących.

Po prawie 20 latach użytkowania mieszkania, konieczne jest przeprowadzenie gruntownego remontu, aby zapewnić dobre warunki pobytu rodzinom i chorym dzieciom. Mieszkanie, oprócz spełniania standardów noclegowych, musi być sterylne, ponieważ przeznaczone jest przede wszystkim dla rodziców i dzieci będących w okresie okołoprzeszczepowym.

Mieszkanie liczy 71 m². W jego skład wchodzą 3 pokoje, kuchnia, łazienka oraz ubikacja. Aby umożliwić dalsze przebywanie w nim rodzinom dzieci wymagających przeszczepienia szpiku, potrzeba środków na realizację remontu wszystkich pomieszczeń oraz na ich wyposażenie (meble, armatura łazienkowa, sprzęty RTV i AGD). Wstępny kosztorys prac remontowych wraz z wyposażeniem wynosi 70 tys. zł. W tym celu uruchomiliśmy zbiórkę pieniędzy: https://zrzutka.pl/njg52p

Możliwe jest także przekazanie darowizny rzeczowej. Aktualnie potrzebujemy: 4 grzejników z przeznaczeniem do pomieszczeń sanitarnych, grzejnika łazienkowego, zaprawy tynkarskiej, wylewki samopoziomującej, paneli podłogowych wraz z listwami przypodłogowymi, podkładu pod panele podłogowe, płytek podłogowych, ściennych oraz fug, stelażu Geberit, baterii prysznicowej oraz 2 baterii umywalkowych, 2 misek WC oraz wyposażenia mieszkania: meble i sprzęt kuchenny, łóżka, szafy. Ze względu na sterylność, wszystko musi być nowe.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe