Wystartował „Rajd po krew”*

  • 03.07.2020, 18:30
  • Paulina Zeliszewska
Wystartował „Rajd po krew”*
3 lipca br. rozpoczęła się akcja „Rajd po krew”, w ramach której Janusz Kobyłka, mieszkaniec Lubartowa przez miesiąc będzie podróżował rowerem po Polsce, aby promować ideę oddawania krwi.

Krew to prawdziwy dar, którego nie da się zastąpić ani sztucznie wyprodukować. Dzielenie się nią to dzielenie się darem życia. I właśnie z takim przesłaniem Pan Janusz, pasjonat kolarstwa pokona na rowerze ponad 2500 km, okrążając całą Polskę po trasie
w kształcie wielkiego serca.

Mam w sobie duszę społecznika i ogromne pokłady pozytywnej energii, którą chcę spożytkować, aby zrobić coś dobrego dla innych. Kształt trasy jest symboliczny, aby podkreślić, jak wielkie serce ma każdy honorowy krwiodawca. Jednocześnie zależy mi na tym, aby jak najwięcej osób zachęcić do honorowego oddawania krwi. Przede mną długa droga, ale mogę liczyć na wsparcie wielu dobrych ludzi, którzy mi kibicują i dodają sił. podkreśla Janusz Kobyłka.

Swoją podróż Pan Janusz rozpoczął od Lublina, następnie odwiedzi Kraśnik, Tomaszów Lubelski, Zamość, Chełm, Włodawę, Białą Podlaską, Łuków i Puławy, skąd pojedzie na południe Polski i przemierzy pozostałe 2000 km według ustalonej trasy. „Rajd po krew” będzie trwał przez ok. 30 dni. Partnerem akcji jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, które na swojej stronie internetowej i profilu FB będzie na bieżąco publikował relacje z rajdu: https://www.facebook.com/rckiklublin/

Jestem pełna uznania dla inicjatywy Pana Janusza Kobyłki, który w tak wyjątkowy sposób chce promować ideę honorowego oddawania krwi. Mam nadzieję, że dzięki tej akcji jeszcze więcej osób dołączy do grona Honorowych Krwiodawców, bo nie ma nic piękniejszego w życiu niż dzielenie się z innymi tym, co mamy najcenniejsze. – podkreśla dr Elżbieta Puacz, dyrektor RKCKiK Lublin.

Warto dodać, że będzie to już trzecia tego typu podróż Janusza Kobyłki
w szczytnym celu. W ubiegłym roku przejechał rowerem ponad 2017 kilometrów, zachęcając Polaków do wspierania rehabilitacji dzieci z niepełnosprawnością.

Akcja została objęta Patronatem Honorowym Wojewody Lubelskiego oraz Marszałka Województwa Lubelskiego. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Telewizja Polska SA Oddział Lublin oraz Polskie Radio Lublin. Rajd wspierają firmy: Crosso, producent rowerowych sakw oraz producenci odzieży sportowej Martombike i Raso.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe