Nowe mieszkania komunalne na miejskich gruntach*

  • 02.07.2020, 15:27
  • Paulina Zeliszewska
Nowe mieszkania komunalne na miejskich gruntach*
Teren po byłym „stadionie Kresowa” przy ul. Mełgiewskiej zmieni swoje przeznaczenie. Miasto rozpoczyna przygotowania dla wykorzystania tego obszaru pod wielorodzinne budownictwo mieszkaniowe, a także cele związane z opieką zdrowotną i społeczną oraz zadania Skarbu Państwa. Dotychczasowy targ przeniesie się do nowej lokalizacji wskazanej w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Lublinie.

– Znacznym ograniczeniem dla miasta jest deficyt miejskich gruntów, które mogą być przeznaczone pod budownictwo mieszkaniowe. Uwalniamy ten teren dla rodzin, by stworzyć tu grunt pod nowe mieszkania wielorodzinne – mówi Krzysztof ŻukPrezydent Miasta Lublin.

Teren posiada dostęp do sieci uzbrojenia i dróg publicznych od ul. Mełgiewskiej i Al. Tysiąclecia. Komunikację zapewni w tym miejscu droga wewnętrzna – na zasadzie prawoskrętów. Pełny zakres możliwych inwestycji wskażą decyzje o warunkach zabudowy i ustalające inwestycje celu publicznego. Obecnie trwają analizy urbanistyczne w tym zakresie. Nowa propozycja zagospodarowania tego terenu obok bloków mieszkalnych przewiduje umieszczenie tu m. in. stacji krwiodawstwa, Archiwum Państwowego czy realizację inwestycji społecznych na rzecz seniorów. Zarówno Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, jak i Archiwum Państwowe w Lublinie wyraziły wstępne zainteresowanie nową lokalizacją.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe