Wystawa „Jesziwa – serce żydowskiego Lublina" w Galerii Ratusz*

  • 26.06.2020, 15:00
  • Paulina Zeliszewska
Wystawa „Jesziwa – serce żydowskiego Lublina" w Galerii Ratusz*
Od piątku - 26 czerwca w Galerii Ratusz można oglądać wystawę fotograficzno-poetycką „Jesziwa – serce żydowskiego Lublina. Poezja – głos żydowskiego serca” autorstwa Jerzego Liniewicza i Andrzeja Samborskiego.

W tym roku przypada 90. rocznica uroczystego otwarcia znanej na całym świecie uczelni religijnej – Jesziwas Chachmej Lublin. Choć jej funkcjonowanie przerwała wojna, dziś budynek ponownie służy społeczności żydowskiej i jest miejscem spotkań. Wystawa autorstwa Andrzeja Samborskiego i Jerzego Liniewicza opowiada historię Jesziwy, składa się z fotografii historycznych i aktualnych, opatrzonych poetyckim komentarzem.

Wernisaż wystawy odbył się 26 czerwca o godz. 11.00 w Galerii Ratusz (Plac Łokietka 1). W trakcie otwarcia minikoncert zagrali Zbigniew Smagowski z zespołem Berberys oraz Przemysław Łozowski.

Wystawa potrwa do 14 lipca i ze względu na stan epidemii jest dostępna dla zwiedzających po wcześniejszej telefonicznej rezerwacji terminu. Zgłoszenia można dokonać od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-14.00 pod numerem telefonu: 81 466 19 15.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe