Absolutorium dla Prezydenta Krzysztofa Żuka*

  • 26.06.2020, 12:52
  • Paulina Zeliszewska
Absolutorium dla Prezydenta Krzysztofa Żuka*
Na wczorajszej (25 czerwca) sesji Rady Miasta Lublin Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk otrzymał od radnych absolutorium z wykonania budżetu za 2019 rok. Wcześniej radni rozpatrzyli także Raport o stanie miasta Lublin za 2019 r. i podjęli uchwałę w sprawie wotum zaufania dla Prezydenta. Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 19 radnych, przeciw było 12. Taki sam wynik głosowania był w sprawie absolutorium.

- Dziękuję radnym Rady Miasta za udzielenie mi absolutorium i przyjęcie raportu o stanie miasta za rok 2019. Dziękuję moim najbliższym współpracownikom za miniony rok ciężkiej pracy. Kolejne wyzwania przed nami! - powiedział Krzysztof ŻukPrezydenta Miasta Lublin.

Tradycyjnie po głosowaniu nad absolutorium Prezydent podziękował bukietem kwiatów pani Irenie Szumlak, Skarbnik Miasta Lublin.

Przygotowanie “Raportu o stanie miasta” to dość nowy obowiązek dla wszystkich gmin i miast w Polsce, wprowadzony ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w celu zwiększenia udziału mieszkańców w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania niektórych organów publicznych. W 2019 r. prezydenci miast (również burmistrzowie i wójtowie) po raz pierwszy musieli przedstawić raport dotyczący 2018 r.

W debacie, oprócz radnych, zgodnie z ustawą uczestniczyć może także 15 mieszkańców. W publicznej debacie nad stanem miasta Lublin wzięło zgłosiło swój udział 22 mieszkańców.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe