POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NAD JEZIORAMI*

  • 26.06.2020, 13:00
  • Paulina Zeliszewska
POLICJANCI DBAJĄ O BEZPIECZEŃSTWO NAD JEZIORAMI*
Jak co roku m. Białka oraz jezioro Bialskie i jezioro Zagłębocze przyciąga wielu turystów. Wolny czas chętnie spędzają tam też mieszkańcy powiatu parczewskiego. Podczas nadchodzących wakacji oprócz policjantów z parczewskiej jednostki służbę na tych terenach pełnić będą funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Policjanci w trosce o bezpieczeństwo mają do dyspozycji łódź motorową.

Okres letni i wakacyjny to czas, gdzie policjanci z parczewskiej jednostki dbają o bezpieczeństwo nad wodą. Wzorem lat ubiegłych, także w tym roku będą wspierani przez funkcjonariuszy z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Dużą rolę do spełnienia mają policjanci, którzy pełnią służbę na wodzie i dysponują łodzią. Czuwają oni nad bezpieczeństwem osób kąpiących oraz korzystających z różnego rodzaju sprzętów pływających.

Ponadto w ramach prowadzonych działań takich jak „Bezpieczne wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” dzielnicowi oraz wyznaczeni policjanci będą spotykać się z osobami wypoczywającymi nad jeziorami  i rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie nad wodą.

Funkcjonariusze przypominają o obowiązujących zasadach i przestrzegają o zagrożeniach takich jak kąpiel po spożyciu alkoholu, brawura czy też właściwym korzystaniu z materacy i innych podobnych pływających sprzętów. Oprócz działań profilaktycznych policjanci nadzorują też ośrodki wypoczynkowe, plaże, kąpieliska, pola namiotowe oraz placówki handlowe i gastronomiczne.

Wszystkie przedsięwzięcia policjantów mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa osób wypoczywających nad jeziorami.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe