ZADBAJMY O BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ*

  • 22.06.2020, 11:30
  • Paulina Zeliszewska
ZADBAJMY O BEZPIECZNY WYPOCZYNEK NAD WODĄ*
Za kilka dni oficjalnie zaczynają się wakacje. Wysokie temperatury i słoneczna pogoda sprawia, że nad jeziorami nie brakuje miłośników wodnych kąpieli. Podczas weekendu nad jeziorem Piaseczno łęczyńscy funkcjonariusze pełnią patrol z wykorzystaniem łodzi motorowej. Policjanci apelują o rozwagę i nie wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu.

Podczas sezonu letniego młodzież i dzieci często spędzają wolne chwile nad wodą. Dla łęczyńskich policjantów to okres wzmożonych działań prewencyjnych i profilaktycznych wpisujących się z w ramy ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Od wczoraj nad jeziorem Piaseczno łęczyńscy policjanci pełnią patrol z wykorzystaniem łodzi motorowej. Zmierzając do zapewnienia bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego na terenach rekreacyjnych, od 1 lipca do 31 sierpnia dodatkowo zostaną oddelegowani funkcjonariusze z  Oddziału Prewencji Policji w Lublinie, którzy będą wspierać działania łęczyńskich mundurowych. W sezonie letnim policjanci będą pełnić wzmożone patrole w rejonie akwenów wodnych oraz przypominać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą.

Osoby, które decydują się na wypoczynek nad jeziorem czy rzeką muszą pamiętać, że woda to żywioł, który nie wybacza i warto stosować się do poniższych zasad:

  1. Pamiętajmy, że niestrzeżone kąpieliska niosą za sobą różne zagrożenia, przede wszystkim nie ma na nich ratownika, który w razie potrzeby udzieli nam pomocy.
  2. Nie pływajmy w jeziorze czy rzece pod wpływem alkoholu.
  3. Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych, bo może się to skończyć z poważnym urazem, a nawet śmiercią.
  4. Nie skaczmy do wody rozgrzani, wchodźmy do wody stopniowo unikając w ten sposób szoku termicznego.
  5. Dzieci powinny bawić się w wodzie pod odpowiedzialną opieką dorosłych, którzy ponoszą pełna odpowiedzialność za swoje pociechy.
  6. Nie przeceniaj swoich możliwości pływackich. Jeśli chcesz wypłynąć na głębszą wodę warto pomyśleć o stosownej asekuracji.
  7. Alarmuj wtedy, kiedy jest to konieczne!

Pamiętajmy, że jezioro czy basen, to nie tylko relaks, ale również szereg zagrożeń, dlatego nie zapominajmy o rozsądnym i odpowiedzialnym zachowaniu.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe