20 lat partnerstwa Lublin - Windsor (Kanada)*

  • 20.06.2020, 19:00
  • Paulina Zeliszewska
20 lat partnerstwa Lublin - Windsor (Kanada)*
COVID-19 całkowicie zmienił naszą rzeczywistość - również w obszarze współpracy z miastami partnerskimi. Mimo pandemii ta kooperacja nie ustała.

 26 czerwca 2000r. Lublin i Windsor (Kanada) podpisały umowę partnerską. Mija właśnie 20 lat od pamiętnego wydarzenia. Najważniejsze płaszczyzny współpracy obu miast to: edukacja, kultura, sport i gospodarka. Nadal, licząc że wkrótce wrócimy do względnej normalności, pracujemy nad realizacją wspólnych projektów. Więcej o tych planach pisaliśmy w grudniu 2019.
Szczególnym promotorem partnerstwa Lublin - Windsor jest mieszkający w Kanadzie Pan Jerzy Barycki, Prezes Polsko - Kanadyjskiego Stowarzyszenia Biznesmenów i Profesjonalistów (PCBPAW), który przygotował historię współpracy pomiędzy dwoma miastami.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe