Tygodniowe kalendarium wydarzeń na 19 - 25 czerwiec!*

  • 19.06.2020, 14:00
  • Paulina Zeliszewska
Tygodniowe kalendarium wydarzeń na 19 - 25 czerwiec!*
Nudzisz się? Zerknij, może coś Cię zaciekawi! Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji na najbliższy weekend!

Kalendarium wydarzeń 19- 25 czerwiec:

Piątek, 19 czerwiec, godz. 18:00-19:30
Spotkanie autorskie online z Dariuszem Pachockim

Organizator: Dosłowna i Centrum Kultury w Lublinie

Spotkanie z Dariuszem Pachockim wokół książki "Alfabet Tyrmanda".
Leopold Tyrmand wrócił do powojennej Polski z własnej woli. Jednak szybko okazało się, że nowa rzeczywistość tłamsi go zarówno literacko jak i osobowościowo. W połowie lat 60. wyemigrował i osiadł w Stanach Zjednoczonych, gdzie próbował stać się autorem anglojęzycznym.
Literacka aktywność Leopolda Tyrmanda zamyka się w czterech dekadach, a zawarte w niniejszym tomie wypowiedzi pisarza dokumentują niemal cały ten okres. Pochodzą one ze źródeł, wśród których są: wywiady prasowe, nieznane, niepublikowane dotąd notatniki czy też materiały służb PRL pozyskane z podsłuchu.

Piątek, 19 czerwiec, godz. 19:00-20:30
Koncert Małgorzaty Ostrowskiej w Radio Lublin

Małgorzata Ostrowska jest bez wątpienia jedna z ikon lat 80. I od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna. Posiada najbardziej charakterystyczny żeński głos w Polsce.
Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard jak i solowych: Szklana pogoda, Adriatyk, ocean gorący, Mister of America, Mam dość, Taniec pingwina na szkle, Gołębi puch, Rzeka we mnie, Słowa, Szpilki, Po niebieskim niebie czy w końcu legendarna Meluzyna, na której wychowało się całe pokolenie Akademii pana Kleksa.

Koncert z udziałem publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na stronie radia; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Piątek, 19 czerwiec, godz.: od 20:00- 22:00
Dobrze, że jesteście! 
Dobrze, że jesteście bo zagra Aleksandra Kutrzepa Quartet

Organizatorzy: Centrum Kultury w Lublinie, Lublin Jazz, Aleksandra Kutrzepa Quartet, Wirydarz

Zespół Aleksandra Kutrzepa Quartet powstał w grudniu 2015 roku. Członkowie zespołu są absolwentami Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Instytutu Muzyki na wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Lublinie. Repertuar zespołu składa się z autorskich kompozycji łączących elementy współczesnego jazzu i free jazzu z muzyką ilustracyjną. Przez długi czas zespół pracował nad wspólnym brzmieniem, które odgrywa dla każdego z członków priorytetową rolę, a kreowane jest dzięki niekonwencjonalnemu wykorzystaniu elektroniki wspierającej barwę akustycznych instrumentów.

 

Sobota, 20, 21, 27, 28 czerwiec, godz. 12:00
Teatralne podróże LIVE!

Organizator: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie  

Teatralne podróże LIVE! to nowy cykl działań Teatru Andersena w sieci, tym razem na żywo! W każdą niedzielę o g. 12:00, na profilu Facebook pojawią się aktorzy teatru razem z wyjątkowym gościem - maskotką teatru - żółtym kogutem z czarnym dziobem, który nie ma jeszcze imienia, ale może Wy jakieś mu wymyślicie?
To lalka zaprojektowana i wykonana przez Cezary Sielicki w pracowni plastycznej Teatru, animowana przez Bogusław Zbigniew Byrski. Zapraszać będzie ona do wspólnej rozmowy aktorów. Koncepcję merytoryczną opracowała: Gosia Adamczyk - pedagożka teatralna, która na co dzień kieruje Działem Edukacji Teatralnej.
Każde spotkanie na żywo to inna podróż w czasie i przestrzeni i inna wyspa teatralna……

Sobota, 20 czerwiec, godz. 10.00
Budując Niepodległą! Lubelska Akademia Niepodległej

Muzeum Lubelskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Lubelskiej Akademii Niepodległej. Jest to cykl sobotnich wykładów edukacyjnych, których celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat walki Polaków o niepodległość, ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko działań militarnych, ale również poczynań artystów na polu literatury, kultury i sztuki, którzy przemycając w swoich dziełach rodzime tradycji i wartości, podtrzymywali świadomość narodową kolejnych pokoleń rodaków. Tematy wykładów będą odnosić się do ważnych rocznic narodowych przypadających w roku 2020. Link do spotkania za pośrednictwem platformy Zoom pobierz link.
Prosimy o połączenie się na spotkanie około godziny 9.45, aby móc punktualnie rozpocząć wykłady. Do spotkania można również dołączyć w trakcie trwania wykładów.
Szczegółowy program na stronie muzeum pobierz program.
 

Niedziela, 22 czerwiec, godz. 12:00
Dobrze, że jesteście bo mamy śniadanie na fortepianie
Organizatorzy: 
Centrum Kultury w Lublinie, Wirydarz, Sztuczka,

Centrum Kultury zaprasza na wyjątkowe spędzenie niedzieli z muzyką na żywo.
W menu usłyszymy wyjątkowo lekkostrawne interpretacje standardów jazzowych przełożonych starymi przedwojennymi piosenkami. Wszystko okraszone ciekawymi aranżacjami muzyki popularnej w wykonaniu Maćka Pyca.
Wstęp na koncert jest wolny, a w barze jak zwykle można zamówić śniadaniowe przysmaki, pyszną kawę, kubek ciepłego mleka lub kakao.
Miejsce: Wirydarz

Poniedziałek, 22 czerwca, godz.12:00
Przyrodasie - świat ptasich odgłosów

Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie
Coś dla ludzi od małego do starego. I tych, których przyroda pasjonuje i tych którzy nie do końca mają z nią kontakt.


Poniedziałek, 1-30 czerwca, godz. 00:00-23:59
Kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4 | wystawa

Organizator: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na wystawę kolekcji 2700 tajemniczych, szklanych negatywów odkrytych w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem, niczym wehikuł czasu przenoszą nas w przeszłość i pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Do końca czerwca wybrane zdjęcia możesz oglądać na wystawie plenerowej w Zaułku Hartwigów.
 

Poniedziałek, 22, 29 czerwiec, godz. 19:00
Dobranocka z ilustracją | Baśnie Braci Grimm

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na dobranocki zilustrowane oryginalnymi grafikami z XIX i pierwszej połowy XX wieku!
W każdy poniedziałek czerwca o godzinie 19:00

  • 22 czerwca – Jaś i Małgosia
  • 29 czerwca – Kot w butach
     

Wtorek, 23, 24 czerwca, godz. 12:00- 13:00
Nucimisie - sztuczki muzyczne - edycja domowa

Organizatorzy: SztuczkaCentrum Kultury w Lublinie

Muzykowanie od wczesnego dzieciństwa wpływa pozytywnie na szereg kompetencji, jak: umiejętność skupienia, liczenia, pamięć, koordynacja ruchowa, współpraca w grupie czy komunikacja niewerbalna. Podczas zajęć doskonalimy poczucie rytmu, ucząc poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych. Zaczynając od bardzo prostych ćwiczeń stopniowo będziemy podnosić poprzeczkę i uczyć coraz bardziej rozbudowanych rytmów. Przy okazji edycji domowej dzieci zapoznają się z repertuarem Zespołu Deficytu Natury a po zakończonym cyklu zajęć zostaną zaproszone do współudziału w koncercie Zespołu.

Wtorek, 23, 30 czerwiec , godz.09:30
Spotkania z lalką teatralną- Lalka sycylijska

Organizator:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Opisem i pełna prezentacja jednego typu lalki teatralnej, którą możecie spotkać w Teatrze Andersena - tym razem będzie to Lalka stolikowa.
Prezentacja będzie dostępna bez ograniczeń na stronie teatru.

  • 30 czerwca - Lalki trickowe


Wtorek, 23 czerwiec, godz.18:00-21:00
Benshi online - Klasyka Kina - Konformista
Organizatorzy: 
Benshi, Centrum Kultury w Lublinie, Kinoteatr Projekt

Faszystowskie Włochy. Marcello ((Jean-Louis Trintignant) jest pracownikiem tajnych służb, który zgłasza swój akces do faszyzmu i żeni się z drobnomieszczanką Giulią, by wkroczyć w świat przeciętnego Włocha. Mężczyzna otrzymuje misję polegającą na dotarciu do profesora Quadriego (Enzo Tarascio), człowieka niewygodnego dla reżymu, którego ma "wystawić" zabójcom, a którego jednocześnie dobrze zna z czasów studenckich. Realizację zadania łączy z podróżą poślubną. Nieoczekiwanie piękna żona profesora Anna (Dominique Sanda) budzi w nim miłość od pierwszego wejrzenia.
Link do filmu


Środa, 24 czerwiec, godz: 8:30
Spacerownik "Dzień Unii Lubelskiej 2020" z zagadkam

Organizatorzy: Fundacja Via Jagiellonica

Miasto Lublin oraz Fundacja "Via Jagiellonica" zapraszają do udziału w cyklu spacerów z zagadkami w ramach obchodów rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej.
Każdy ze spacerów wiedzie innym historycznym traktem, którym uczestnicy pamiętnego Sejmu z lat 1568-1569 zjeżdżali do Lublina, wszystkie zaś kończą się przy Zamku Lubelskim. Spacery proponowane do wykorzystania samodzielnie, indywidualnie lub grupowo, stanowią okazję do odpoczynku oraz poszerzenia swojej wiedzy o najsłynniejszym wydarzeniu z życia Lublina, a nawet Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Służą temu specjalnie przygotowane zagadki, do których odpowiedzi publikowane będą w poniedziałki.

Środa, 24, czerwiec, godz.: 11:00 i 19:00
Magiczna Latarnia online! Krótkometrażówki dla młodych kinomanów

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Czekając na wznowienie seansów przed ekranem kinowym, Magiczna Latarnia zaprasza na cotygodniowe zabawne i edukacyjne spotkania dla najmłodszych kinomanów: 

  • godz. 11.00 – przeczytaj nowy odcinek filmowego bloku komiksowego
  • godz. 19.00 – odkryj krótkometrażowy film tygodnia


Środa, 24 czerwiec, godz.: 20:30-22:30
WDOWY| Miasto Movie

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Film „Wdowy” w wersji plenerowej. Warsztaty Kultury zapraszają na klimatyczne patio, w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7!
Uwaga! Seans objęty rezerwacją miejsc, sprawdź.
 

Piątek, 26 czerwca, godz: 16:00-17:00
Historie Żabki online
Organizatorzy: Karuzela Sztuki i Centrum Kultury w Lublinie
Warsztaty w postaci kolażu audio-wizualnego, zachęcają do ćwiczenia uważności i wyzwalają twórczą ekspresję.
Kolejny odcinek to podróż do świata obrazów. Poprzez malarską wędrówkę wspólnie badamy zjawisko izolacji oraz emocji, które jej towarzyszą. Dzieła Pabla Picassa, Jana Vermeera, Vilhelma Hammershøia czy Léona Spilliaerta zyskują nieznane dotąd życie. Materiały filmowe zachęcają do autorefleksji, przetwarzania swoich uczuć na sposób twórczy.

„Historie żabki” uzupełniają program edukacji dla dzieci w Centrum Kultury o aspekt ekspresji, medytacji dla dzieci i twórczości audio-wizualnej.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe