UWAGA NA OSZUSTÓW INTERNETOWYCH*

  • 18.06.2020, 17:00
  • Paulina Zeliszewska
UWAGA NA OSZUSTÓW INTERNETOWYCH*
Po kilkaset zł stracili mieszkańcy Puław, którzy podczas zakupów internetowych zostali oszukani przez nieuczciwych sprzedawców. Po dokonaniu wpłat za trampolinę oraz drzwi do samochodu, kontakt z oferentami się urwał, a sprzedawcy przestali odpowiadać na wysyłane do nich wiadomości.

Wczoraj do komendy w Puławach wpłynęły dwa zgłoszenia o oszustwach dokonanych za pośrednictwem Internetu. Mieszkaniec Puław, chcąc kupić drzwi do samochodu, wpłacił sprzedającemu 350 zł. Z kolei inna osoba, wpłaciła 550 zł za trampolinę dla dzieci. Po dokonaniu wpłat, kontakt ze sprzedającymi się urwał. Jak ustalili policjanci, osoba oferująca trampoliny, oszukała również inne osoby. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą policjanci z innego województwa.

Policja apeluje o ostrożność i dokładne sprawdzanie profilu sprzedającego, a także rozważenie bardziej bezpiecznych form płatności, np. za pobraniem.

 

*Źródło: Policja Lubelska

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe