Projekt „Zielone Laboratorium" w czołówce konkursu Aktywni Obywatele*

  • 18.06.2020, 14:30
  • Paulina Zeliszewska
Projekt „Zielone Laboratorium" w czołówce konkursu Aktywni Obywatele*
Projekt „Zielone Laboratorium: Dzielnice Lublina”, przygotowany we współpracy Miasta Lublin, Lubelskiej Fundacji Krajobrazy oraz The College for Green Development (Høgskulen for grøn utvikling) z norweskiego miasta Bryne, otrzymał jedną z najlepszych ocen w pierwszym etapie konkursu Aktywni Obywatele. Miasto Lublin ma szansę na prowadzenie nasadzeń dużych drzew (ok. 10 metrów wysokości).

W ramach dwuletniego projektu zaplanowano przeprowadzenie konsultacji w każdej z 27 lubelskich dzielnic dotyczących zieleni na ich terenie. Jest to szansa na wypracowanie wspólnie z mieszkańcami oraz radami dzielnic kompleksowych rozwiązań w zakresie inwentaryzacji terenów zielonych, ich pielęgnacji oraz rozwoju. Dla kilku z dzielnic zostaną opracowane gotowe dokumentacje zmian wraz z realizacją prac i posadzeniem dużych, ok. 10-metrowych drzew.

Projekt został złożony przez Fundację Krajobrazy w konkursie „Aktywni Obywatele” i oceniony pozytywnie w pierwszym etapie. Obecnie zespół pracujący nad projektem ma czas do 10 sierpnia na zapoznanie się z opiniami ekspertów i przygotowanie pełnej, poprawionej wersji projektu. Ostateczne wyniki konkursu będą ogłoszone jesienią. Lubelski wniosek znalazł się na 9. miejscu rankingu na 397 ocenianych projektów. Do drugiego etapu zakwalifikowano 73 wnioski.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe