Lublin laureatem konkursu „Zdrowy Samorząd" za program wykrywania wad wzroku*

  • 18.06.2020, 08:14
  • Paulina Zeliszewska
Lublin laureatem konkursu „Zdrowy Samorząd" za program wykrywania wad…
Miasto Lublin zostało nagrodzone w konkursie „Zdrowy Samorząd" za „Program wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych".

 Organizatorzy konkursu „Zdrowy Samorząd" wyróżniają te jednostki samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z edukacją zdrowotną i profilaktyką chorób. Konkurs był wydarzeniem towarzyszącym V Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych.

 

‒ Program wykrywania wad wzroku i zeza wśród uczniów szkół podstawowych pozwala na wczesne zdiagnozowanie i szybkie wdrożenie odpowiedniego leczenia u dzieci. Nagroda w konkursie "Zdrowy Samorząd" jest dużym wyróżnieniem dla Miasta, ale przede wszystkim stanowi wyraz uznania dla wszystkich pracowników lubelskich szkół, którzy na co dzień realizują program. To dzięki zaangażowaniu kadry pedagogicznej i medycznej, nasze działania w zakresie profilaktyki zdrowotnej zostały dostrzeżone i docenione, za co wszystkim serdecznie dziękuję – mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

„Program wczesnego wykrywania wad wzroku i zeza dla uczniów klas II szkół podstawowych" realizowany jest w Lublinie od 2015 roku. Od początku przebadano łącznie ponad 7 tys. lubelskich uczniów. Co roku podczas przesiewowego badania wzroku u ponad 20% badanych uczniów wykrywane są nieprawidłowości w zakresie widzenia, a dzieci kierowane są do dalszej diagnostyki. Wraz z badaniami przesiewowymi prowadzone są również zajęcia edukacyjne na temat zapobiegania chorobom narządu wzroku. Jednym z założeń programu jest bowiem uwrażliwianie rodziców oraz nauczycieli na znaczenie działań profilaktycznych we wczesnym etapie rozwoju dzieci.

 

*Artykuł partnera

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe