Lubelski Test Coopera - sprawdź się!*

  • 17.06.2020, 16:00
  • Paulina Zeliszewska
Lubelski Test Coopera - sprawdź się!*
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych oceną swojej sprawności na bezpłatny Test Coopera. Próba odbędzie 28 czerwca w godz. 10:00 - 16:00 na Stadionie Lekkoatletycznym w Lublinie. W teście może uczestniczyć każdy bez względu na wiek.

Wszyscy zgłoszeni otrzymają butelkę wody oraz pamiątkowy certyfikat, a na pierwszych 100 uczestników będą czekały tradycyjnie pamiątkowe gadżety. Pierwszy start zaplanowano na godz. 10.00, kolejne będą się odbywały co 30 minut. Startują grupy 20-osobowe. Ostatni uczestnicy rozpoczną test o godz. 15:30.

Dla zachowania bezpieczeństwa wdrożono specjalne zasady:

  1. Wejście na Stadion będzie odbywało się przez halę sportową.
  2. Bezpośrednio po wejściu na obiekt należy zdezynfekować ręce i udać się do stanowiska kontroli temperatury.
  3. Po pozytywnej weryfikacji należy udać się do Biura Zawodów w celu wypełnienia karty Uczestnika.

Test Coopera - jest to próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej (tzw. pułap tlenowy V02max), która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe