Kalendarium wydarzeń w Lublinie 12-19 czerwiec.*

 • 12.06.2020, 14:05
 • Paulina Zeliszewska
Kalendarium wydarzeń w Lublinie 12-19 czerwiec.*
Nie masz planów na najbliższy czerwcowy tydzień? Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji!

Nie masz planów na najbliższy czerwcowy tydzień?
Mamy dla Ciebie kilka ciekawych propozycji!

Kalendarium 12-19 czerwiec:

Piątek, 12 czerwiec, godz. 19:00-20:30
Koncert zespołu Krywań w 
Radio Lublin

Krywań to najpopularniejszy i najbardziej reprezentatywny pośród zespołów folkowych, sławiących muzykę i pieśni Podhala, Orawy i Spisza. Wyjątkowy zespół na polskim rynku estradowym, prekursor muzyki stylizowanej folklorem, bez wątpienia numer jeden w swoim gatunku muzycznym. W 1994 roku powstaje przebój zatytułowany Szalała, szalała, utwór znany i lubiany nie tylko w Polsce, ale i zagranicą. Grany przez wszystkich: od typowej, komercyjnej knajpy poprzez dyskoteki do wielkich scen i renomowanych festiwali. Piosenki takie, jak Orawa, Stary dziod, Po dwa, Jare żytko, Tęskne śpiewanie, Góralski rap, Bez wójtowe pole czy liryczne Co się stało Boże są wielkimi przebojami zespołu Krywań, których wykonania lub bisowania na każdym koncercie dopomina się publiczność.
Krywań to synonim specyficznego stylu w muzyce góralskiej dostosowanej do wymagań rynku komercyjnego, to synonim dobrego smaku i mistrzowskiej aranżacji. Jedna z najdłużej istniejących na polskim rynku folkowym grup, która do dzisiaj utrzymuje się w ścisłej czołówce tzw. "kasowych" zespołów obok Zakopowera, Golec Orkiestry, Brathanków.

Koncert z udziałem publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na stronie radia; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

Piątek, 12, 13, 14 czerwiec, godz.: od 10:00
Dobrze, że jesteś
cie!
Organizatorzy: Centrum Kultury w Lublinie

Galeria Biała w Lublinie będziecie mogli zobaczyć wystawę „Przeżyte i przeszyte”, po której oprowadzą Was autorki – Anna i Irena Nawrot.

Wirydarz wypełni się muzyką i dobrym filmem. W piątek zaprosimy Was na pierwszy plenerowy koncert w „odmrażającym się”, kulturalnym Lublinie. Na scenie pojawi się energetyzujący i bezkompromisowy skład grupy NeoKlez. Zabrzmi repertuar z ich najnowszego albumu „Votum Separatum”, który miał premierę 13 marca 2020 roku.

Na sobotni wieczór zespół Konfrontacje Teatralne przygotował przedpremierowy pokaz oczekiwanego filmu „Eastern”. W przełamującym konwencję i nieustannie zaskakującym widza obrazie można usłyszeć muzykę hip-hopowego składu PRO8L3M!

W niedzielę powraca „Śniadanie na fortepianie”, czyli czas na kawę w plenerze z dobrą muzyką na żywo w tle. ☕ Pracownia Sztuczka zaprasza też codziennie na wystawę ilustracji do książek dla dzieci.

Nie zapomnijcie zajrzeć do księgarni Dosłowna , która niezmiennie wynajduje dla Was najciekawsze nowości wydawnicze, o czym możecie przekonać się, biorąc udział w akcji „Książka w ciemno”. W dniach 12-19 czerwca spodziewajcie się też zniżki na cały asortyment księgarni.

Po dobrej kawie w kawiarni Centralna Lublin warto zajrzeć także do MBP Lublin - Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie i wypożyczyć dobrą książkę.
PROGRAM na portalu społecznościowym Facebook


Piątek, 12 i 18 czerwiec , godz. 16:00- 17:00
Bawimisie - sztuczki sensoryczne

Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie

Sensoplastyka to holistyczna metoda wspierająca rozwój dziecka. Dzięki wielozmysłowej stymulacji wpływa na: budowanie integracji sensorycznej, czyli prawidłowej organizacji wrażeń sensorycznych , dostarczanych przez receptory harmonijny rozwój zmysłów: dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu rozwój wyobraźni i myślenia kreatywnego budowanie świadomości ciała i przestrzeni u dziecka rozwój małej motoryki.


Niedziela, 14, 20, 21, 27, 28 czerwiec, godz. 12:00
Teatralne podróże LIVE!

Organizator: Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie  

Teatralne podróże LIVE! to nowy cykl działań Teatru Andersena w sieci, tym razem na żywo! W każdą niedzielę o g. 12:00, na profilu Facebook pojawią się aktorzy teatru razem z wyjątkowym gościem - maskotką teatru - żółtym kogutem z czarnym dziobem, który nie ma jeszcze imienia, ale może Wy jakieś mu wymyślicie?
To lalka zaprojektowana i wykonana przez Cezary Sielicki w pracowni plastycznej Teatru, animowana przez Bogusław Zbigniew Byrski. Zapraszać będzie ona do wspólnej rozmowy aktorów. Koncepcję merytoryczną opracowała: Gosia Adamczyk - pedagożka teatralna, która na co dzień kieruje Działem Edukacji Teatralnej.
Każde spotkanie na żywo to inna podróż w czasie i przestrzeni i inna wyspa teatralna……


Poniedziałek, 15, 22 czerwca, godz.12:00
Przyrodasie - świat ptasich odgłosów

Organizatorzy: Sztuczka i Centrum Kultury w Lublinie
Coś dla ludzi od małego do starego. I tych, których przyroda pasjonuje i tych którzy nie do końca mają z nią kontakt.
 

Poniedziałek, 1czerwca, godz.17:00 – 18:00
Od przybytku głowa nie boli! Live o rozmnażaniu roślin :)
Organizator: Warsztaty Kultury i Lublin - Miasto Kultury

Roślina wychodzi już z doniczki? A może marnieje, a Wy jednak postanowiliście dać jej drugie życie? Jak rozmnożyć fikusa? A pieniążka? I czy da się z jednego skrzydłokwiatu zrobić cztery? Na te i inne pytania dotyczące rozmnażania roślin doniczkowych wyczerpująco odpowie Wam Beata Zych z pracowni Piękno.

Live na facebooku Warsztaty Kultury, później wideo dostępne też na YouTube Warsztatów Kultury. Warsztat poprowadzi dla Was Beata Zych z pracowni Piękno.


Poniedziałek, 1-30 czerwca, godz. 00:00-23:59
Kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4 | wystawa

Organizator: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na wystawę kolekcji 2700 tajemniczych, szklanych negatywów odkrytych w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem, niczym wehikuł czasu przenoszą nas w przeszłość i pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Do końca czerwca wybrane zdjęcia możesz oglądać na wystawie plenerowej w Zaułku Hartwigów.
 

Poniedziałek, 15, 22, 29 czerwiec, godz. 19:00
Dobranocka z ilustracją | Baśnie Braci Grimm

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Warsztaty Kultury zapraszają na dobranocki zilustrowane oryginalnymi grafikami z XIX i pierwszej połowy XX wieku!
W każdy poniedziałek czerwca o godzinie 19:00

 • 15 czerwca – Kopciuszek
 • 22 czerwca – Jaś i Małgosia
 • 29 czerwca – Kot w butach
   

Wtorek, 16 czerwiec, godz.: 12:00, 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:


Wtorek, 16, 17, 23, 24 czerwca, godz. 12:00- 13:00
Nucimisie - sztuczki muzyczne - edycja domowa

Organizatorzy: SztuczkaCentrum Kultury w Lublinie

Muzykowanie od wczesnego dzieciństwa wpływa pozytywnie na szereg kompetencji, jak: umiejętność skupienia, liczenia, pamięć, koordynacja ruchowa, współpraca w grupie czy komunikacja niewerbalna. Podczas zajęć doskonalimy poczucie rytmu, ucząc poprawnej techniki gry na instrumentach perkusyjnych. Zaczynając od bardzo prostych ćwiczeń stopniowo będziemy podnosić poprzeczkę i uczyć coraz bardziej rozbudowanych rytmów. Przy okazji edycji domowej dzieci zapoznają się z repertuarem Zespołu Deficytu Natury a po zakończonym cyklu zajęć zostaną zaproszone do współudziału w koncercie Zespołu.


Wtorek, 16, 23, 30 czerwiec , godz.09:30
Spotkania z lalką teatralną- Lalka stolikowa

Organizator:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie

Opisem i pełna prezentacja jednego typu lalki teatralnej, którą możecie spotkać w Teatrze Andersena - tym razem będzie to Lalka stolikowa.
Prezentacja będzie dostępna bez ograniczeń na stronie teatru.

 • 23 czerwca - Lalka sycylijska
 • 30 czerwca - Lalki trickowe
   

Wtorek, 16 czerwiec, godz.: 17:00 - 18:00
Ziołowe herbarium cz. 2 | Naucz się robić zielnik
Organizatorzy: Jarmark Jagielloński w Lublinie i Warsztaty Kultury

Herbarium, czyli inaczej zielnik, to tradycyjny i nadal aktualny sposób przechowywania roślin. Najfajniejsze jest to, że zielnik można wykonać samemu i tajemnice tej klasycznej metody będziemy odkrywać w trakcie minikursu.
Robienie własnego herbarium to najlepsza ścieżka nauki rozpoznawania roślin i utrwalania wiedzy botanicznej. Będziemy robić zielnik wyjątkowy, gdyż będzie to zielnik roślin leczniczych. Krok po kroku nauczymy się jak zioła zbierać, rozpoznawać, suszyć i opisywać.

Premiera online na stronie Jarmark Jagielloński w Lublinie.

Wtorek, 16 czerwiec, godz.18:00-21:00
Benshi online - Klasyka Kina - Tron we krwi

Film na podstawie znanej sztuki Williama Szekspira. Czasy feudalnej Japonii. Jeden z ambitnych wojskowych dowódców pragnie wypełnić przepowiednię, według której zostanie królem. Jednak nie dochodzi do tego według prawa, ale poprzez morderstwo. Wkrótce nie będzie to jedyna zbrodnia, której się dopuści, by w pełni osiągnąć swój cel. Jednak kiedy jest zbrodnia, musi też nadejść i kara...
Link do filmu


Środa, 17 24 czerwiec, godz.: 8:30
Spacerownik "Dzień Unii Lubelskiej 2020" z zagadkam

Organizatorzy: Fundacja Via Jagiellonica

Miasto Lublin oraz Fundacja "Via Jagiellonica" zapraszają do udziału w cyklu spacerów z zagadkami w ramach obchodów rocznicy zawarcia Unii Lubelskiej.
Każdy ze spacerów wiedzie innym historycznym traktem, którym uczestnicy pamiętnego Sejmu z lat 1568-1569 zjeżdżali do Lublina, wszystkie zaś kończą się przy Zamku Lubelskim. Spacery proponowane do wykorzystania samodzielnie, indywidualnie lub grupowo, stanowią okazję do odpoczynku oraz poszerzenia swojej wiedzy o najsłynniejszym wydarzeniu z życia Lublina, a nawet Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Służą temu specjalnie przygotowane zagadki, do których odpowiedzi publikowane będą w poniedziałki.

Środa, 17 i 24, czerwiec, godz.: 11:00 i 19:00
Magiczna Latarnia online! Krótkometrażówki dla młodych kinomanów

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Czekając na wznowienie seansów przed ekranem kinowym, Magiczna Latarnia zaprasza na cotygodniowe zabawne i edukacyjne spotkania dla najmłodszych kinomanów: 

 • godz. 11.00 – przeczytaj nowy odcinek filmowego bloku komiksowego
 • godz. 19.00 – odkryj krótkometrażowy film tygodnia
   

Środa, 17 czerwca, godz.: 15:00, 17:00
Dzielnicowy Dom Kultury Bronowice zaprasza na zajęcia on-line:


Środa, 17 czerwiec, godz.: 20:30-22:30
Wieża. Jasny dzień | Miasto Movie

Organizatorzy: Warsztaty Kultury

Film „Wieża.Jasny dzień” w wersji plenerowej. Warsztaty Kultury zapraszają na klimatyczne patio, w kamienicy przy ul. Grodzkiej 7!
Uwaga! Seans objęty rezerwacją miejsc, sprawdź.
https://forms.gle/WY4J2e6yM8ad1DCx5

 

Czwartek, 11 czerwca, godz. 9:30
Teatralne podróże | Teatroteka Andersena- WYSPA ZNAKÓW - czyli na co uważać w teatrze i zwracać uwagę.

Organizatorzy:Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie
Teatralna podróż z Teatrem Andersena na Wyspę Znaków. Transmisja o 9:30 na Facebooku Teatru. 

 

Czwartek, 18 czerwca, godz.:18:00-19:00
Dookoła Świata online -Portugalia – Odkrywanie
Organizator: Festiwal Globtroterski Dookoła ŚwiataCentrum Kultury w Lublinie , Pracownia Słowa - Studium Kultury

Portugalia - Odkrywanie
Na końcu Europy (a może na jej początku?) leży kraj, który trzeba odkrywać małymi krokami. Pamiętając, że pomiędzy nimi, natrafimy na: wielką historię, legendy, niespodzianki i tajemnice.
Krok pierwszy. Słońce, plaże i marzenia o wyprawach za horyzont. Południe.
Krok drugi. Wielkomiejski spacer. Lizbona i Porto, Porto i Lizbona – nie sposób wybrać i dobrać odpowiedniej kolejności, są tak różne, choć tak samo fascynujące. Różni je wszystko, a łączy niepowtarzalna „magia miejsca”.
 

Piątek, 19 czerwiec, godz. 18:00-19:30
Spotkanie autorskie online z Dariuszem Pachockim

Organizator: Dosłowna i Centrum Kultury w Lublinie

Spotkanie z Dariuszem Pachockim wokół książki "Alfabet Tyrmanda".
Leopold Tyrmand wrócił do powojennej Polski z własnej woli. Jednak szybko okazało się, że nowa rzeczywistość tłamsi go zarówno literacko jak i osobowościowo. W połowie lat 60. wyemigrował i osiadł w Stanach Zjednoczonych, gdzie próbował stać się autorem anglojęzycznym.
Literacka aktywność Leopolda Tyrmanda zamyka się w czterech dekadach, a zawarte w niniejszym tomie wypowiedzi pisarza dokumentują niemal cały ten okres. Pochodzą one ze źródeł, wśród których są: wywiady prasowe, nieznane, niepublikowane dotąd notatniki czy też materiały służb PRL pozyskane z podsłuchu.


Sobota, 20 czerwiec, godz. 10.00
Budując Niepodległą! Lubelska Akademia Niepodległej

Muzeum Lubelskie zaprasza do udziału w kolejnej edycji Lubelskiej Akademii Niepodległej. Jest to cykl sobotnich wykładów edukacyjnych, których celem jest poszerzenie wiedzy uczestników na temat walki Polaków o niepodległość, ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko działań militarnych, ale również poczynań artystów na polu literatury, kultury i sztuki, którzy przemycając w swoich dziełach rodzime tradycji i wartości, podtrzymywali świadomość narodową kolejnych pokoleń rodaków. Tematy wykładów będą odnosić się do ważnych rocznic narodowych przypadających w roku 2020. Link do spotkania za pośrednictwem platformy Zoom pobierz link.
Prosimy o połączenie się na spotkanie około godziny 9.45, aby móc punktualnie rozpocząć wykłady. Do spotkania można również dołączyć w trakcie trwania wykładów.
Szczegółowy program na stronie muzeum pobierz program.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe