Kolejny weekend z „Kinem pod gwiazdami”*

  • 05.06.2020, 08:30
  • Paulina Zeliszewska
Kolejny weekend z „Kinem pod gwiazdami”*
Centrum Kultury zaprasza na kolejny weekend z „Kinem pod gwiazdami” w sercu Ogrodu Saskiego. Wspólnie przebudźmy uśpioną kinematografię!

Centrum Kultury zaprasza na kolejny weekend z „Kinem pod gwiazdami” w sercu Ogrodu Saskiego. Wspólnie przebudźmy uśpioną kinematografię!

W pierwszy czerwcowy weekend zobaczymy produkcje wybitnych reżyserów – głośne filmy, które nieoglądane na dużym ekranie tracą na swojej sile przekazu. „Niewidoczne życie sióstr Gusmao” to film, który nazywany jest „tropikalnym melodramatem”. To dramatyczna historia sióstr zabarwiona lokalnym brazylijskim kolorytem, symboliką i pobudzającą zmysły muzyką. Z kolei „Oficer i szpieg” to epicki thriller na podstawie bestsellerowej powieści Roberta Harrisa, który uważany jest za jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Romana Polańskiego.


Wracamy do tradycji kina plenerowego w Muszli Koncertowej, gdzie ponad dekadę temu mogliśmy oglądać starannie wyselekcjonowane filmy z różnych zakątków świata. Z zachowaniem wszystkich norm bezpieczeństwa organizatorzy zaprezentują cykl zatytułowany „Kino pod gwiazdami”. Tak oto przeszłość spotyka się z teraźniejszością, dając nowe życie chwilowo uśpionej kulturze filmowej.


W programie:

  • 5.06 / piątek / godz. 20:30 / „Niewidoczne życie sióstr Gusmao”, reż. Karim Aïnouz (zdobądź wejściówkę)
  • 6.06 / sobota / godz. 20:30 / „Oficer i szpieg”, reż. Roman Polański (wejściówki z dn. 30.05 zachowują ważność)

Miejsce: Muszla Koncertowa w Ogrodzie Saskim (wejście do Muszli od godz. 20:00)

Opisy filmów znajdziecie w zakładce Wydarzenia na stronie internetowej CK.
Wstęp na wszystkie seanse jest bezpłatny. Obowiązują bezpłatne wejściówki. 

Przeczytaj zalecenia Organizatora dotyczące udziału w seansie. 

Informujemy, że na 1000 miejsc na terenie Muszli Koncertowej dostępnych będzie 200, aby zachować prawidłowe odstępy między widzami.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe