Warsztaty Kultury online i nie tylko*

  • 03.06.2020, 14:30
  • Paulina Zeliszewska
Warsztaty Kultury online i nie tylko*
Jak działa aparat analogowy? Czy trudne jest zrobienie obiektu w 3D? Jak kiedyś wyglądały książki dla dzieci? Tego wszystkiego można dowiedzieć się biorąc udział w wydarzeniach online Warsztatów Kultury w Lublinie. Instytucja rusza w czerwcu także z wydarzeniami offline.

Jak działa aparat analogowy? Czy trudne jest zrobienie obiektu w 3D?  Jak kiedyś wyglądały książki dla dzieci? Tego wszystkiego można dowiedzieć się biorąc udział w wydarzeniach online Warsztatów Kultury w Lublinie. Instytucja rusza w czerwcu także z wydarzeniami offline.
 

Harmonogram na najbliższe dni:

  • 3 czerwca, godz. 11.00 i 19.00 | Magiczna Latarnia online – komiks i wideo dla dzieci
  • 3 czerwca, godz. 20:30 | Miasto movie latem – „Faworyta”, reż. Jorgos Lantimos, czas 119’, 2018
  • 4 czerwca, godz. 15.00 | Domowy Warsztat Medialabowy: Wymyśl, zaprojektuj! | Warsztaty projektowania przestrzennego w Tinkercad
  • 4 czerwca, godz. 18.00 | Czytanie Wschodniego Expressu – „Sona” Kateryny Babkiny
  • 5 czerwca, godz. 11.00 | Lekcje sztuki: wprowadzenie do fotografii analogowej
  • 6 czerwca, godz. 19.00 | Noc Kultury 13 i 1/3 – konkurs Noc Balkonów

WYDARZENIA ONLINE

Magiczna Latarnia online
Czekając na wznowienie seansów przed ekranem kinowym, Magiczna Latarnia zaprasza na cotygodniowe zabawne i edukacyjne spotkania dla najmłodszych kinomanów! 

Kiedy: co środę o 11:00 komiks i o 19:00 film krótkometrażowy dla dzieci
Gdzie: na facebooku Warsztatów Kultury
Dla kogo: dla dzieci i młodzieży
 

Domowy Warsztat Medialabowy: Wymyśl, zaprojektuj! | Projektowanie przestrzenne w Tinkercad

Domowy Warsztat Medialabowy otwiera się (wirtualnie) dla fanów nowych technologii! Można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach online, na których uczestnicy poznają różne programy i narzędzia, przydatne m.in. w projektowaniu i programowaniu. W czwartek 4 czerwca możesz od podstaw stworzyć swój pierwszy projekt przestrzenny. Warsztaty poprowadzą trenerzy ze stowarzyszenia Robisz.to. 

Kiedy: 4 czerwca, godz. 15:00
Gdzie: warsztat realizowany jest w formie elektronicznej – zdalnej, z wykorzystaniem darmowego oprogramowania Zoom; aby wziąć udział w warsztacie należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną przeglądarką internetową Google Chrome oraz aplikacją Zoom. 
Dla kogo: dla dorosłych, zainteresowanych projektowaniem 3D

Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Udział bezpłatny.
 

Czytamy „Wschodni Express” – słuchowisko
Mirella Biel i Jarosław Zoń czytają fragmenty książek z serii „Wschodni Express”. W tym tygodniu usłyszymy „Sonę” autorstwa Kateryny Babkiny czytany przez Mirellę Biel. Przed nami jeszcze wybrane fragmenty „Nogami do przodu” Andrija Bondara.

Kiedy: co czwartek, godz. 18:00 | 4 czerwca – „Sonia” Kateryny Babkiny
Gdzie: na facebooku Warsztatów Kultury
Dla kogo: dla fanów literatury
 

Lekcje sztuki: wprowadzenie do fotografii analogowej

Jak działa aparat analogowy, czym jest obraz utajony i skąd się bierze, co robi srebro w filmie fotograficznym? Na te i jeszcze kilka innych pytań znajdziecie odpowiedź w wideowarszatach w ramach Lekcji sztuki. Po meandrach procesu wywodzącego się z XIX w. poprowadzi Was Marcin Butryn, fotograf dokumentalista współpracujący z Warsztatami Kultury.

Kiedy: 5 czerwca, godz. 11:00
Gdzie: na facebooku Warsztatów Kultury
Dla kogo: dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się obsługi analogowego aparatu fotograficznego

WYDARZENIA OFFLINE

Kolekcja szklanych negatywów z kamienicy Rynek 4 | wystawa

Kolekcję 2700 tajemniczych, szklanych negatywów odkryto w 2010 roku w kamienicy Rynek 4 podczas badań architektonicznych. Fotografie, wykonane między 1914 a 1939 rokiem, niczym wehikuł czasu przenoszą nas w przeszłość i pokazują życie ówczesnych mieszkańców Lublina i okolicznych miejscowości. Do końca czerwca wybrane zdjęcia można oglądać na wystawie plenerowej w Zaułku Hartwigów. Wystawa zrealizowana przy współpracy z Ośrodkiem “Brama Grodzka – Teatr NN”.

Kiedy: 1-30 czerwca, bez ograniczeń godzinowych
Gdzie: Zaułek Hartwigów – wystawa plenerowa
Dla kogo: dla fanów historii i fotografii
Wstęp wolny

Miasto movie latem – „Faworyta”

Głośny obraz w reżyserii Jorgosa Lantimosa, z Rachel Weisz, Emmą Stone, a przede wszystkim znakomitą, nagrodzoną za swoją kreację Oscarem, Olivią Colman. Akcja dzieje się na angielskim dworze pod rządami schorowanej i zmęczonej królowej Anny. Monarchia jest akurat w stanie wojny z Francją, a realną władzę w państwie sprawuje lady Sarah, od lat opiekunka i najbardziej zaufana doradczyni królowej. Sytuację odmieni pojawienie się w pałacu młodej służącej Abigail.

Kiedy: Miasto movie co środa, godz. 20.30 | 3 czerwca – „Faworyta”, reż. Jorgos Lantimos, czas 119’, 2018
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – patio
Dla kogo: dla fanów dobrego kina
Zapisy: przez formularz online dostępny na warsztatykultury.pl. Udział bezpłatny.

 

Noc Kultury edycja 13 i ⅓ czyli Noc Balkonów!

Nietypowo, bo kwarantannowo Noc Kultury zaprasza publiczność festiwalu, mieszkańców i przyjaciół Lublina do udziału w konkursie w nocy z 6/7 czerwca. A jest co najmniej tysiąc powodów, żeby wziąć w nim udział, ponieważ można wygrać tysiąc złotych! Wystarczy nocokulturowo zaaranżować swój balkon, parapet lub okno wykorzystując ozdoby zawierające źródło światła. Warsztaty Kultury w Lublinie czekają na fotografie najbardziej śmiałych i szalonych realizacji. Zdjęcia będzie można publikować na facebooku Nocy Kultury 6/7 czerwca, czyli w czasie kiedy planowo miała się odbyć Noc Kultury 2020. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na czternastej edycji Nocy Kultury jesienią 2020.

Kiedy: 6/7 czerwca, godz. 19.00-2.00
Gdzie: na Waszych balkonach, a głosowanie na facebooku Nocy Kultury
Dla kogo: dla fanów sztuk wizualnych
Więcej informacji: na stronie nockultury.pl

 

Na stronie Warsztatów Kultury dostępne są materiały wideo, warsztaty i projekty online publikowane wcześniej. Wśród nich znajdziemy bajki dla dzieci stworzone za pomocą techniki animacji poklatkowej, baśnie i legendy nawiązujące do tradycji zagrane i zaśpiewane przez Katarzynę Jackowską, warsztaty gry na ukulele czy tutoriale jak uszyć filcowe kapcie, jak przesadzać kwiatki, odnowić stare krzesło czy zrobić z dziećmi maskę-płaskorzeźbę. Wystarczy zajrzeć na stronę warsztatykultury.pl

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe