Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie*

  • 02.06.2020, 13:00
  • Paulina Zeliszewska
Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie*
Projekt "Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie" to trzy cykle tematycznych wydarzeń, przygotowane przez Teatr Muzyczny. Publikowane będą na Facebooku i kanale YouTube przez cały czerwiec i lipiec. Projekt realizowany jest w ramach programu MKiDN i NCK "Kultura w sieci".

Projekt "Z Teatrem Muzycznym na kwarantannie" to trzy cykle tematycznych wydarzeń, przygotowane przez Teatr Muzyczny. Publikowane będą na Facebooku i kanale YouTube przez cały czerwiec i lipiec. Projekt realizowany jest w ramach programu MKiDN i NCK "Kultura w sieci".

1) "Teatralne czytanki" - seria filmów skierowanych do dzieci i młodzieży

Soliści Teatru Muzycznego w Lublinie będą czytać wybrane przez siebie fragmenty utworów literackich - odpowiedników spektakli z repertuaru Teatru skierowanych do młodego widza. Będą to m.in. "Ania z Zielonego Wzgórza", "Calineczka", "Kopciuszek", "Kot w butach", "Królewna Śnieżka", "Pinokio" czy "Legenda o Czarciej Łapie". 

2) "Wizyty domowe" - spotkania z artystami Teatru Muzycznego w Lublinie

To wirtualne spotkania z przedstawicielami różnych zespołów artystycznych Teatru Muzycznego w Lublinie: solistów, orkiestry, chóru i baletu. Artyści opowiedzą o swojej edukacji i drodze zawodowej, przedstawią specyfikę swojej pracy, wspomną o ulubionych utworach muzycznych, a także o pozateatralnych pasjach. Internauci będą też mieli możliwość zadawania pytań artystom. 

3) "Rozwijaj się z Muzycznym"

Aby zachęcić do czynnego uczestniczenia w kulturze artyści Teatru zaprezentują proste ćwiczenia związane ze swoim zawodem, które każdy może wykonać w domu, nabywając tym samym nowych umiejętności (muzycznych czy ruchowych).

Profil Teatru Muzycznego w Lublinie na Facebooku >>>
Kanał Teatru Muzycznego w Lublinie na YouTube >>>

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu "Kultura w sieci".

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe