Kolejne umowy na likwidację „kopciuchów”*

  • 26.05.2020, 11:29
  • Paulina Zeliszewska
Kolejne umowy na likwidację „kopciuchów”*
Kolejne 37 umów z mieszkańcami na likwidację pieców i kotłów węglowych Miasto podpisze na kwotę ponad 415 tys zł. To drugi podział środków z Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W sumie 88 podpisanych w 2020 r. umów pozwoli to na usunięcie łącznie 111 tzw. „kopciuchów” na kwotę ponad 830 tys. zł. Miasto nadal prowadzi nabór wniosków.

Kolejne 37 umów z mieszkańcami na likwidację pieców i kotłów węglowych Miasto podpisze na kwotę ponad 415 tys zł. To drugi podział środków z Programu Ograniczania Niskiej Emisji. W sumie 88 podpisanych w 2020 r. umów pozwoli to na usunięcie łącznie 111 tzw. „kopciuchów” na kwotę ponad 830 tys. zł. Miasto nadal prowadzi nabór wniosków.

Program zakłada dofinansowanie w wysokości 50% zmiany systemu ogrzewania pieców i kotłów węglowych na inny bardziej ekologiczny źródła, takie jak miejska sieć ciepłownicza, ogrzewanie gazowe, elektryczne, pompa ciepła lub system hybrydowy. PONE wspiera finansową trwałą zmianę systemu ogrzewania, dlatego ważna jest ostateczna rezygnacja z tzw. kopciucha. Z dofinansowania korzystają osoby fizyczne, wspólnoty mieszkaniowe, osoby prawne, przedsiębiorcy, jednostki sektora finansów publicznych, ale także lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mają umowę najmu lokalu i uzyskają zgodę ZNK na przeprowadzenie zmiany instalacji grzewczej.

Łącznie od 2013 roku do końca ubiegłego roku w ramach programu walki ze smogiem do mieszkańców trafiło blisko 3 mln zł dotacji na likwidację ponad 500 pieców i kotłów na paliwo stałe. Miasto przeznacza na ten cel rocznie 1 mln zł.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe