Wznawianie działalności lubelskich placówek pobytu dziennego*

  • 25.05.2020, 15:00
  • Paulina Zeliszewska
Wznawianie działalności lubelskich placówek pobytu dziennego*
Informujemy, że od 1 czerwca (poniedziałek) przywrócone do pracy będą lubelskie placówki pobytu dziennego, czyli dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki wsparcia dziennego. Ze względów bezpieczeństwa wznawianie działalności tych jednostek będzie się odbywać etapami.

Informujemy, że od 1 czerwca (poniedziałek) przywrócone do pracy będą lubelskie placówki pobytu dziennego, czyli dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty terapii zajęciowej oraz placówki wsparcia dziennego. Ze względów bezpieczeństwa wznawianie działalności tych jednostek będzie się odbywać etapami.

‒ Rozumiemy jak ważny dla naszych podopiecznych jest powrót do normalności, bezpośredni kontakt z terapeutami i innymi uczestnikami zajęć. Nadal funkcjonujemy w stanie epidemii, co wymaga od nas daleko idącej ostrożności. Priorytetem jest przede wszystkim ochrona mieszkańców Lublina przed zakażeniem. Obecnie razem ze specjalistami ds. medycznych przygotowujemy szczegółowe procedury postępowania dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa zarówno podopiecznym jak i pracownikom. Procedury te oczywiście będą uwzględniały ogólne rekomendacje Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej oraz Państwowej Inspekcji Sanitarnej, ale przede wszystkim będą dostosowane do specyfiki funkcjonowania każdej naszej placówki  – informuje Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

Na terenie Lublina funkcjonuje łącznie 61 placówek pobytu dziennego dedykowanych lubelskim Seniorom (w tym z chorobą Alzheimera), mieszkańcom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami oraz dzieciom z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Są one prowadzone zarówno przez Miasto Lublin jak i lubelskie organizacje pozarządowe

Szczegółowe informacje co do poszczególnych etapów wznawiania działalności placówek będą zamieszczane na bieżąco na stronie internetowej Miasta Lublin.

 

*Źródło: lublin.eu

Paulina Zeliszewska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe